نامه‌ای به پستچی مهربان شهرم

به گزارش سایت جیرفت من: مبارزه بی امان و شبانه روزی مدافعان سلامت برای شکست ویروس کووید-۱۹ در کشور همچنان ادامه دارد.

همت شبانه روزی و ایثارگرانه‌ کادر‌های پزشکی، پرستاری و تمامی پرسنل بیمارستانی و بهداشتی در هفته‌های اخیر برای ارائه خدمت به بیماران ستودنی است و هیچ شکی نیست که در خط مقدم هستند و از جان مایه می گذارند.

میخواهم نامه‌ای برایت بنویسم ای پستچی مهربان شهرم، در این شرایط دشوار که می بینم هر لحظه و هر جا و به هر شیوه ای از همه نام برده میشود، بجز تو !

وقتی می بینم هر کس به نوعی وظیفه‌ی خود میداند از مسئولان اجرایی، شبکه بهداشت درمان، بیمارستان، مراکز درمانی، هلال احمر، شهرداری و شورا، نیروهای بسیج، انتظامی و پلیس راهور، دفتر خبر، کانالهای مجازی محلی، موسسات خیریه، خیران، بازاریان، اصناف و کسبه که با تعطیلی بازارها و محل کار و کسب گام‌ بزرگی برداشته اند و شهروندان عزیز که با پیروی از دستورات، خود و خانواده را قرنطینه کرده‌اند و نیروهای مردمی که برای کنترل محورهای مواصلاتی به یاری امدادگران شتافته اند، تشکر و سپاسگزاری می‌شود، جای خالی نام و یاد تو که امروز سهمی عظیم در این پیکار مبارزه با ویروس ناخوانده داری را خالی می بینم.

تو ای پستچی زحمت کش؛ نمی دانم وقت داری نامه ام را بخوانی یا روی موتور سیکلت، در حال توزیع بسته های پستی که از جاهای مختلف کشور پهناور رسیده اند، هستی!!؟

پستچی شهر من، خوب میدانم که تو هم در صف نخست مبارزه هستی، چرا که هر ساعت و هر لحظه در تماس با مرسوله های ریز و درشتی هستی که در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا که به تبع آن فعالیت های آنلاین و پستی مردم افزایش یافته، حجم کاری شما بیش از پیش افزایش یافته و از آنجائیکه مرسوله ها نیز از مناطق مختلف کشور میرسند چه بسا احتمال آلودگی نیز داشته باشند.

پستچی مهربان شهرم، میدانم که خریدهای اینترنتی مردم، بار ترافیکی ورودی و خروجی پست را بالا برده و در روزهایی که ساعات کاری ادارات کاهش یافته، برعکس؛ ساعات کاری شما افزوده گشته و در ایام تعطیلات نوروز تنها دو روز تعطیل هستی، اما من به جرات میتوانم بگویم که حتی این دو روز هم بخاطر بار ترافیک مرسوله و وجدان کاری در حال رساندن امانتی های مردم هستی.

پستچی از یاد رفته شهر من، چه بسیارند
مدافعان ارتباط خداقوت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1007

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 4 =