برداشت کلزا از سطح ۱۲۶۰ هکتار اراضی جنوب کرمان

به گزارش سایت جیرفت من: دکتر سعید برخوری رئیس سازمان در این خصوص گفت: در سال زراعی ۹۹_۱۳۹۸ سطحی معادل ۱۲۶۰ هکتار از اراضی جنوب کرمان به کشت کلزا اختصاص یافت.

وی بیان داشت: به منظور حمایت از تولید کنندگان این محصول استراتژیک، بذر موردنیاز از ارقام پربازده خارجی، سموم علف کش قبل از کاشت ،کودهای پایه و سرک به صورت یارانه ای تامین و توزیع گردیده است.

وی اظهار داشت: با راهنمایی و مشاوره کارشناسان پهنه در ارائه خدمات فنی، تلاش و مشارکت موثر بهره برداران در ارتقای عملیات بهزرائی تولید از جمله توسعه ۹۰درصدی کشت های مکانیزه ، تجهیز بیش از ۴۰درصد مزارع به شبکه های آبیاری تحت فشار ،کنترل و مدیریت امراض وافات گام های موثری صورت گرفته است.

دکتر برخوری خاطر نشان کرد: برای برداشت به موقع مزارع پیگیری و برنامه ریزی در جهت تامین کمباین و سوخت انجام شده است و به منظور حمایت و تسهیل شرایط خرید با هماهنگی شرکت غله و بازرگانی در مراکز تولید مراکز خرید راه اندازی شده است.

وی در ادامه گفت: توصیه می گردد کشاورزان با اخذ معرفی نامه و ثبت سامانه در مراکز جهاد کشاورزی نسبت به تخلیه و تحویل محصول خود اقدام نمایند.

دکتر برخوری افزود: برابر گزارشات واصله عملیات برداشت از ۲۲ فروردین در شهرستان رودبار جنوب آغاز و تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت و پیش بینی می گردد از سطح مذکور بیش از ۲۵۰۰ تن محصول به مراکز خرید منطقه تحویل گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در پایان بیان داشت: لازم به یادآوری است چنانچه بحث ثبت سامانه بهره برداری محصول به موقع انجام شود در کوتاهترین زمان ممکن قیمت محصول به حساب کشاورزان واریز می گردد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1020

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 3 =