برداشت گیاهان دارویی و خوراکی از مراتع جنوب کرمان ممنوع شد

به گزارش سایت جیرفت من: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از ممنوعیت صدور مجوز برداشت گیاهان دارویی، صنعتی و خوراکی مرتعی از مراتع جنوب کرمان خبر داد.

حمزه احمدی گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، صدور هر گونه مجوز برداشت از گياهان دارویی، صنعتی و خوراكی مرتعی در جنوب کرمان ممنوع است.‏

وی با اشاره به اینکه صدها نوع از انواع گیاهان دارویی و خوراکی در مراتع جنوب کرمان می‌روید اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال انتشار آن از طریق برداشت و حضور مردم در مراتع به منظور جمع آوری و برداشت گیاهان دارویی و خوراکی مرتعی، هر گونه برداشت و فروش این گیاهان در جنوب کرمان ممنوع است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان خاطرنشان کرد: تنوع اقلیمی در این منطقه موجب شده است این منطقه زادگاهی برای رویش صدها گونه گیاهی باشد که نقش مهمی در کمک به معیشت مردم منطقه دارد، اما چون مشخص نیست که افراد بهره‌بردار از تهیه و توزیع، ناقل ویروس هستند یا خیر، توصیه‌ها بر این اساس است که از تهیه و توزیع گیاهان دارویی و خوراکی جلوگیری شود.

احمدی تاکید کرد: یگان حفاظت از منابع طبیعی جنوب کرمان بصورت شبانه روزی در حال گشت‌زنی در مراتع می‌باشد و در صورت مشاهده برداشت غیر مجاز گیاهان دارویی و خوراکی با افراد متخلف برخورد قانونی خواهد کرد.

وی در پایان ضمن اشاره به اینکه روستائیان ذینفعان اصلی از مراتع هستند خواستار همکاری لازم آنها با مجموعه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان شد و گفت: مردم هر گونه برداشت غیرقانونی و تصرف اراضی ملی را به شماره 1504 کد امداد جنگل و مرتع اعلام کنند تا ضمن برخورد قاطع و قانونی با متخلفین، از ورود خسارت های جبران ناپذیر به عرصه های جنگلی و مرتعی منطقه جلوگیری شود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1105

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 8 =