نشست ساماندهی بازار فروش گوجه در قلعه گنج

به گزارش سایت جیرفت من: مهدی شهسواری فرماندار قلعه‌گنج در این نشست گفت: در نخستین جلسه‌ شورای کشاورزی این شهرستان در سال جدید، ضرورت خرید، فروش و راه‌اندازی کارخانجات رب‌گوجه مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از کشاورزان قلعه‌گنج در حوزه تولید محصول گوجه فرنگی اشتغال دارند که با توجه به همزمانی برداشت محصول آن‌ها با برخی از استان‌های کشور با کاهش قیمت این محصول روبرو شده‌اند.

فرماندار قلعه‌گنج بیان داشت: برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان ضروری است که سازمان جهاد کشاورزی، اداره تعاون روستایی، اداره صنعت و معدن و کارخانجات صنایع تبدیلی اقداماتی برای خرید این محصول انجام دهند و در این باره مکاتباتی با معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان نیز انجام داده‌ایم.

وی تصریح کرد: سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی قلعه‌ گنج به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته و با افزایش برداشت این محصول قیمت آن روزانه کاهش پیدا کرده است و اکنون چالش فروش این محصول مواجه هستیم.

شهسواری اظهار داشت: ادارات تعاون روستایی و اداره صنعت و معدن و کارخانجات صنایع تبدیلی بویژه دو کارخانه‌ تولید رب قلعه‌ گنج موظف شدند نسبت به خرید محصول گوجه فرنگی در روزهای آینده اقدام کنند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − شانزده =