تشدید بازرسی‌های بهداشتی بر اماکن تهیه و توزیع غذا در ایام ماه مبارک

۲۰ بازرس بهداشت محیط با فعالیت نظارتی خود این کار را بر عهده دارند

به گزارش سایت جیرفت من: رئیس مرکز بهداشت جیرفت در جلسه امروز با کارشناسان بهداشت محیط در محل سالن سلامت گفت: طرح تشدید نظارتهای بهداشتی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان از ششم اردیهشت ماه در مناطق زیر پوشش مرکز بهداشت آغاز شده و تا پایان این ماه مبارک ادامه دارد.

فرزانه برخوری افزود: طرح تشدید نظارتهای بهداشتی در ماه مبارک رمضان با اولویت نظارت بر تولید و عرضه مواد غذایی، اقامتگاهها و اماکن حساس اجرا می شود.

وی هدف از تشدید نظارتی بر فعالیت مراکز تولید و عرضه مواد غذایی را در طول ماه مبارک رمضان “حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و همچنین مهار ویروس کرونا، کاهش بیماریهای مرتبط با آب و غذایی” اعلام کرد.

رئیس مرکز بهداشت ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط در این چارچوب مجهز به دستگاههای سنجش پرتابل بوده تا با نمونه‌برداری از آب، مواد غذایی و سطوح با دقت و سرعت بیشتر صورت گیرد.

وی گفت: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت با همکاری کارشناسان دیگر دستگاههای مرتبط در این مدت بطور ویژه از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی، فروشگاههای عرضه آش، حلیم، کله‌پزی، زولبیا بامیه، نانواییها و دیگر واحدهای مرتبط با مواد خوراکی بازرسی کرده و به همه آنها سرکشی می‌کنند.

در ادامه این جلسه مهندس اسفندیاری کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت جیرفت گفت : در شهرستان جیرفت بیش از ۲هزار و ۲۲۱ واحد عرضه مواد غذایی تنها در سطح شهرستان زیر نظر اتحادیه صنف خواربار، رستوران، چلوکباب، آشپزخانه، کباب و حلیم این شهر ۳۰۰ هزار نفری فعالیت دارند. بطور میانگین هر یک از این واحدها روزانه ۱۰۰ مشتری دارند که کار را برای بازرسان ما را سخت می کند.

اسفندیاری افزود ۲۰ بازرس بهداشت محیط با فعالیت نظارتی خود این کار را بر عهده دارند. لذا از متصدیان اصناف و همشهریان عزیز می خواهیم فاصله اجتماعی و پرتوکلهای بهداشتی،با محوریت کووید۱۹ را رعایت کنند،تا منجر به پلمپ ومعرفی متخلفان به مراجعه قضائی نشویم.

اسفندیاری افزود شهروندان در طول ماه مبارک رمضان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی با شماره تلفن ۰۳۴۴۳۲۱۸۵۱۲ یا سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و مراتب را برای بررسی فوری به کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای اطلاع دهند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1383

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 1 =