رسیدگی به پرونده تخلف 10 شرکت حمل و نقل عمومی بار و مسافر در کمسیون ماده 11و12 راهداری جنوب کرمان

به گزارش سایت جیرفت من: معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان با اشاره به فصل اوج حمل و نقل محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته هیچ گونه کمبودی در زمینه تامین ناوگان حمل ونقل بار تا این لحضه وجود ندارد.

مجتبی محمودی در حاشیه این جلسه که با حضور معاون حمل و نقل، روسای ادارات حقوقی، کالا، مسافر این اداره کل و همچنین روسای انجمن های صنفی، شرکت ها و موسسه های حمل بار برگزار شد به تخلفات رسیده به این کمیسیون رسیدگی شد، گفت: در این کمیسیون به تخلفات 10 شرکت از ۱۰۶ شرکت و موسسه‌ی حمل و نقل بار رسیدگی شد که عمده تخلف های صورت گرفته صدور بارنامه و کرایه خارج از نرخ مصوب و همچنین عدم رعایت مقررات حمل و نقلی از جمله‌ی این تخلفات صورت گرفته بوده است.

محمودی افزود: در این کمیبسیون رأی علیه 10 شرکت متخلف صادر شد که با رای کمیسیون 3 تذکر کتبی َ3 جریمه نقدی، 3 حکم برائت و یک شرکت حمل و نقل تعطیل شد.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: شرکت ها و موسسه های حمل بار موظف به صدور بارنامه بر اساس نرخ کرایه مصوب انجمن های صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالا می باشد.

مجتبی محمودی از مردم و رانندگان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند موارد را به ادارات راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستانها و یا از طریق سامانه 1000141141141 و همچنین شماره تلفن 03443352139 اداره کالا یا مسافر اطلاع دهند تا با توجه به مستندات موجود کارشناسان این حوزه نسبت به بررسی موضوع و در صورت محرز بودن تخلف پرونده شرکت متخلف را به کمیسون ماده 11 و 12 ارجا دهند.

گفتنی است کمیسیون ماده 12 و 11 برای رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌ای برون شهری و رانندگان با حضور مدیر کل اداره کل راهداری و حمل و نقل، معاون حمل و نقل ، روسای ادارات حقوقی، کالا و مسافر، روسای انجمن صنفی مربوطه تشکیل می‌شود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1444

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =