طی یک ماه گذشته؛ با راه‌اندازی اقامتگاه‌های موقت در کرمان؛ از ورود 100 نفر به زندان جلوگیری شد

به گزارش سایت جیرفت من: رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: برای اولین بار در کشور و با راه اندازی اقامتگاه های موقت طی یک ماه گذشته، یکصد نفر تحت قرار کفالت و وثیقه از ورودشان به زندان جلوگیری بعمل آمده است.

یدالله موحد صبح امروز به مناسبت 7 اسفند روز وکیل مدافع در دیدار هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان که در محل سالن شهید بهشتی برگزار گردید، اظهار داشت: از جامعه وکلا انتظار داریم بیش از گذشته در زمینه برقراری صلح وسازش در پرونده های قضائی به دستگاه قضائی یاری رساند.

موحد خاطرنشان ساخت: هم در سیستم قضائی و هم در جامعه وکالت هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب که همان تحقق و اجرای عدالت است فاصله زیادی داریم و منظور از تحول در قوه قضائیه آن است که مشکلات به صورت علمی و دقیق شناسایی شود و با مدیریت صحیح بدنبال برطرف کردن موانع و یا حل مشکلات باشیم. وکیل وقتی در مقام دفاع است واقعا باید مستقل دفاعیاتش را از موکل انجام دهد و بر اساس موازین عدالت و دادرسی منصفانه می تواند دفاع کند و حرف موکل خود را به اثبات برساند.

وی با اشاره به اینکه نظارت قوه قضائیه باید به گونه ای باشد که استقلال وکیل را تامین کند، افزود: نظارت یک بحث مهم و جدی است تا یک مجموعه بتواند در مسیر صحیح خود حرکت کند.

موحد تصریح کرد: اگر سلامت دستگاه قضائی مهم است نمی توان سلامت اجزای وابسته همچون کانون وکلاء و کارشناسان رسمی و ضابطین قوه قضائیه را نادیده گرفت و لذا هر کجا فسادی مشاهده شود با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بیان کرد: قضات به دنبال کشف حقیقت هستند و هر مانعی که باعث جلوگیری از کشف حقیقت شود از آن بیزاری می جویند.

رئیس شورای قضائی استان کرمان با تاکید بر اینکه اقتضاء جامعه می طلبد به سمت صلح و سازش حرکت کنیم، افزود: همواره باید تلاش کنیم منافع عمومی جامعه را بر منافع شخصی و منفعت های زودگذر ترجیح دهیم.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان خاطرنشان ساخت: دستگاه قضائی بدنبال تعامل سازنده با جامعه وکالت و کارشناسان در جهت حل مشکلات حقوقی و قضائی مردم است.

وی گفت: دادگستری استان کرمان آمادگی دارد از وکلایی که در جهت صلح وسازش سازش تلاش می کنند تقدیر نماید و به جامعه معرفی کند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=156

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفده =