۹۰۰ سبد غذایی به نیازمندان جنوب کرمان اهدا شد

علی محبان گفت: در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش مواسات و همدلی با پيگيری رئیس دفتر اتاق جنوب و تصميم رياست اتاق بازرگانی استان کرمان، هم زمان با ماه مبارک رمضان ۹۰۰ سبد غذایی به نیازمندان جنوب کرمان اهدا شد.

به گزارش سایت جیرفت من: علی محبان گفت: بنابر رسالت کمیسیون اجتماعی اتاق بازرگانی استان و در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش مواسات و همدلی با پيگيری جبالبارزی رئیس دفتر اتاق جنوب و تصميم طیب زاده رياست اتاق بازرگانی استان کرمان، هم زمان با ماه مبارک رمضان ۹۰۰ سبد غذایی به نیازمندان جنوب کرمان اهدا شد تا اتاق بازرگانی استان نیز سهمی هر چند کوچک در این خصوص داشته باشد.

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی جنوب کرمان بیان کرد: از این تعداد ۵۰۰ سبد غذایی در اختیار دفتر امام جمعه جیرفت و مرکز نیکوکاری امام سجاد علیه السلام این شهرستان قرار داده شد، ۳۰۰ سبد غذایی تحویل دفتر امام جمعه عنبرآباد شد و مابقی نیز در اختیار اداره بهزیستی قرار داده شده تا در بین مددجویان تحت پوشش خود توزیع کند.

وی اضافه کرد: هر سبد غذایی ارزشی بیش از ۳۰۰ هزار تومان است و شامل اقلامی همچون برنج، روغن، ماکارونی، کنسروجات، چای، رب گوجه فرنگی می باشد، سعی کردیم نیازهای معیشتی اولیه اين مردم نیازمند در این ماه مبارک را تامین کنیم.

محبان اظهار کرد: یکی از رسالت های اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی جنوب کرمان، کمک به رفع مشکلات حوزه اجتماعی است و در این راستا کمیسیونی در اتاق بازرگانی استان به نام مسئولیت های اجتماعی دایر شده است و بر همین اساس وظیفه خود می دانیم که در کلیه زمینه ها همراه و همگام مردم باشیم.

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی جنوب کرمان ابراز کرد: تلاش ما همواره بر این است که به مردم بگوییم در شرایط سخت در کنار شما هستیم و به مشکلات شما کاملا واقف هستیم، امیدواریم که بتوانیم در آینده به نحوی شاهد رونق اقتصادی منطقه باشیم که مردم ما بی نیاز از این همراهی ها باشند.

وی با اشاره به برخی از فعالیت های اتاق بازرگانی در ایام کرونایی، عنوان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در جنوب کرمان با پيگيريهاي مهندس جبالبارزي و تاييد رياست محترم اتاق بازرگانی كرمان و کمک فعالین اقتصادی سطح استان، كمكهاي نقدي قابل توجهي جمع آوری و به حساب دانشگاه علوم پزشکی جیرفت واریز شد.

محبان ادامه داد: همچنین به میزان ۲۰۰ میلیون تومان ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده خریداری و به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تحویل دادیم.

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی جنوب کرمان بیان کرد: پس از وقوع سیل امسال در جنوب کرمان، از سوی اتاق بازرگانی به میزان ۴۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی به سیل زدگان شد و در همین راستا سبد غذایی و پتو در بین سیل زدگان توزیع و همچنین در ساخت سرویس بهداشتی برای سیل زدگان با سپاه مشارکت کردیم.

وی اظهار کرد: قطعاً توزیع بسته های غذایی هدف ما نیست و برنامه های بسیاری برای تقویت زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی منطقه در نظر داریم زیرا تقویت حوزه فرهنگی و اجتماعی زیرساخت اولیه رشد اقتصادی در هر منطقه ای است.

محبان ابراز کرد: امیدوارم بتوانیم فعالین اقتصادی را دور یکدیگر جمع کرده و کمیسیون اجتماعی در جنوب استان را تقویت کنیم.

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی جنوب کرمان افزود: در همین راستا نشستی با تشکل های مردم نهاد در جنوب استان برگزار کردیم تا پس از طرح مشکلات و مسائل، نگاه یکپارچه ای در حل مشکلات منطقه داشته باشیم.

وی عنوان کرد: بر همین اساس مقرر شد کارگروهی تخصصی با نمایندگان تشکل های مردم نهاد و اتاق بازرگانی تشکیل دهیم و از این طریق مسائل اجتماعی حوزه جنوب کرمان را در کمیسیون اجتماعی اتاق بازرگانی استان مطرح کرده و پیگیر رفع این مشکلات  شویم.

محبان در خاتمه تاکید کرد: می طلبد فعالین اقتصادی منطقه با همکاری کمیسیون اجتماعی اتاق بازرگانی و تشکل های مردم نهاد کمک کنند تا بتوانیم برنامه ها و کمک های خیرین را ساماندهی کنیم هر چند امسال شاهد آسیب های بخش کشاورزی بودیم.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1579

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =