شهید علی پرنده

به گزارش سایت جیرفت من: شهید علی پرنده فرزند زلفعلی در نهم دیماه 1347 در جیرفت به دنیا آمد.

تحصیلاتش را تا دوم متوسطه ادامه داد و پس از پیروزی انقلاب در صحنه های مختلف انقلاب فردی کوشا، لایق و کارآزموده بود و در پایگاه مقاومت بسیج فعالیت می کرد و از دیگر فعالیت های او؛ حضور مداوم در نگهبانی های شبانه در داخل و بیرون شهر، حضور دائم و فعال در مساجد و کلاس های اخلاق و عقیدتی بود؛ در همان زمان عضو بسیج شد و به جبهه جنگ حق علیه باطل شتافت و در آنجا به عضویت سپاه پاسداران درآمد.

علی در فروردین 1367 از جبهه به شهر آمد تا ادای تکلیف دیگری کند و سنت رسول الله را به جا بیاورد. خودش می گفت: من تا ازدواج نکنم شهید نمیشوم. او در تاریخ 21 فروردین عقد کرد، تنها یک هفته از ازدواجش نگذشته بود که به جبهه بازگشت و به همه و مخصوصا به همسرش گفت که این سفر آخر من است. که همینجوری هم شد.

شهید علی پرنده در وصیت نامه خود اینچنین نوشت؛

خدایا! فقط برای رضایت تو این وصیت نامه را نوشتم تا آیندگان بخوانند و بدانند که ما بی هدف نجنگیدیم بلکه همانا ما ادامه راه حسین و شهدای صدر اسلام را پی گرفتیم.

اگر در کربلا نبودیم فرزند زهرا را یاری کنیم، به خدا قسم امروز تا پای جان ایستاده ایم و در راهی که امام حسین(ع) رفت خون می دهیم ولی تسلیم ظلم نمی شویم.

بدانید دنیا جای ماندن نیست، چون اگر کسی می ماند ما دیگر نبودیم و دنیا برای آنها می بود ولی همه پیامبران و امامان رفتند و بدانید امروز روز عمل است و فردا در قیامت روز حساب است، برای خود ذخیره ای از تقوی آماده کنید، که حساب قیامت سخت است.

در ضمن عفو و بخشش خداوند را هم فراموش نکنید و به هر طریق که می توانید راهم را ادامه دهید چه در جبهه و چه در پشت جبهه‌ای

جوانان! مبادا در خواب غفلت بمیرید، که همانا علی اکبر امام حسین در میدان نبرد شهید شد و همیشه این درب جهاد و شهادت بر روی عاشقان خداوند باز نیست، جنگ روزی تمام خواهد شد پس بشتابید به سوی جهاد در راه خدا، تا شاید شما هم به لقاءالله برسید در این راه، و بدانید شیطان همیشه در کمین است تا انسان را از رسیدن به خدا و انجام اعمال باز دارد.

از خدا غافل نشوید این امام عزیز نائب بر حق حضرت مهدی که قلب اسلام است فاصله نگیرید، مبادا همانند اهل کوفه، امامتان را تنها بگذارید. ما تا آخرین نفس، حرف او را از دل و جان شنیدیم چون حرف او حرف خداست.

شما؛ ای مادران و پدران! از رفتن فرزندانتان به جبهه و جنگیدن در راه خدا جلوگیری نکنید، همانطور که امام حسین(ع) از رفتن حضرت علی اکبر جلوگیری نکرد بلکه اول او را فرستاد و در هر زمان و هر دوران، طرفدار حق باشید و نگویید: “چرا جنگ است؟” چون حق و باطل، همیشه در جنگ هستند و پیامبر اسلام(ص) در تمامی زندگی اش جنگ داشت، همین طور حضرت علی(ع).

و شما را به خدا قسم از خط امام – که همان خط اسلام و خداست – جدا نشوید. و سعی کنید در مراسم مذهبی شرکت کنید و نمازجمعه و جماعت را فراموش نکنید.

سرانجام شهید علی پرنده در 4 خرداد 1367 در حالی که جانشینی گردان 410 غواص لشکر 41 ثارالله را بر عهده داشت در شلمچه بر اثر ترکش خمپاره به شهادت رسید.

هدیه به روح پرفتوح حضرت امام (ره)و شهدای از صدر اسلام تا کنون علی الخصوص شهید علی پرنده صلوات

کاری از کانون رهروان شهداء و دفتر حماسه ثارالله شهرستان جیرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1597

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =