نماز عید فطر در مسجد جامع درب بهشت اقامه شد

به گزارش سایت جیرفت من: نماز عید سعید فطر در مسجد جامع شهر درب‌بهشت به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسین جهانبانی امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین جهانبانی در خطبه‌ی اول نماز عید فطر ضمن تبریک عید فطر گفت: عید فطر، عید کرامت و روز عیدی دادن خداست.

وی با توصیه به قدر دانستن این روز و تقوایی را که از ماه رمضان بدست آوردیم، خاطر نشان کرد: در قنوت نماز عید فطر می‌خوانیم که ای خدا آنچه به بندگان صالح‌ات داده‌یی به ما هم عطا بفرما.

امام جمعه شهر درب بهشت افزود: عیدی و پاداشی که از خدا می‌خواهیم؛ ظهور امام زمان (عج)، سلامتی مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و محو شدن ویروس منحوس کرونا است.

وی در خطبه دوم نماز عید فطر، ضمن سفارش به تقوای اللهی گفت: کسی که تقوای اللهی را پیشه کند خداوند راه برون رفت از مشکلات را به او نشان خواهد داد.

حاج آقا جهانبانی با اشاره به اینکه زندگی دنیا بر نمی‌گردد، بیان داشت: برای کسانی که سعادت روزه گرفتن در ماه رمضان را از دست داده‌اند، دعا کنید.

وی به فرمایشات امام خامنه‌ای (مدظله العالی) اشاره کرد و با تاکید گفت: ان شاءالله به زودی اقامه نماز جماعت در قدس را شاهد خواهیم بود و صهیونیست و ظالمان عالم از بین خواهند رفت.

خطیب نماز عید فطر درب‌بهشت به سخنرانی رهبری در روز قدس اشاره کرد و گفت: دنیا قربانیان کرونا را می‌شمارد ولی هیچکس شهدا و مظلومان عالم را نمی‌شمارد.

وی به واجب بودن پرداخت زکات فطره اشاره کرد و گفت: اولویت در پرداخت فطریه به فقرای آشنا می‌باشد و بعد فقرای غریب و اگر فقیری نیافتید به مساجد پرداخت کنید و مبلغ فطریه برای کسانی که قوت غالب آنها نان بوده، ۱۰ هزار تومان می‌باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین جهانبانی در پایان به حضور چند روز قبل ذبیح الله اعظمی نماینده منتخب مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس یازدهم در شهر درب‌بهشت اشاره کرد و افزود: در جلسه‌‌ی با این نماینده منتخب مجلس، مشکلات بخش ساردوییه مانند نوسانات برق، نبود گاز لوله کشی بعلت معارض و بالا آمدن آب زیر سطحی که برای ساختمان‌ها خطر دارد، بررسی شدند که همت ویژه مسئولین را می‌طلبد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1606

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − هشت =