بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان جيرفت به‌مناسبت فرا رسیدن ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)

به گزارش سایت جیرفت من: بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان جيرفت به‌مناسبت فرارسیدن ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره):

باسمه تعالی
یاد امام، یادآور عزت ملت ایران و بیداری ملت ایران است؛ یادآور اسوه شدن و قدوه شدنِ ملت ایران برای همه‌ ی امت اسلامی و ملتهای مستضعف است.
حضرت امام خامنه اي

14 خرداد يادآور شخصیت ممتاز و برجستۀ انساني است که با بهره‌مندی از ایمان، شجاعت، علم، اخلاص و توکل به خداوند متعال بر عليه ظلم و جور ظالمان و مستکبران عالم قيام کرد و تمام همت خود را صرف آگاه نمودن امت اسلامی از نقشه ها و طرح های شیطانی دشمنان اسلام و بشريت کرد و در این راه به اعتراف دوست و دشمن موفقیت هاي زیادی کسب نمودند.

بدون شک یکی از این موارد موضع محکم و انعطاف ناپذیر حضرت امام خميني(ره)، سیاست بر علیه قدرتهاي شيطاني عالم بود.

ايشان باصلابت و توکل بر خدا ايستادگي در مقابل تمامیت کفر جهانی را دنبال کردند و در اين راه لحظه اي از پاي ننشستند.

گرچه دشمنان خونخوار و جنايتکار از هر اقدامي عليه ايشان فروگذار نکردند تا شاید خللي در اراده آهنينش به وجود آورند اما اينک گسترۀ پایگاه امام(ره) قلوب دردمندان و محرومان جهان است و امروز نام امام خمینی(ره) همواره با واژه های آزادی، استقلال، خودباوری، ظلم ستیزی و مبارزه مستمر بر علیه بیداد، مترادف است. و الهام بخش آزادگان عالم برای روزهای بهتر و آیندۀ روشنتر است. امروز مظلومان عالم از اینکه در قرنی که به قرن امام خمینی(ره) شهره شده است تعلق دارند، برخود می بالند.

اگرچه رحلت و فقدان امام بزرگوارمان برای آزادگان عالم ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بود اما به‌فضل خداوند تقدیر چنان رقم خورد که انتخاب خلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به رهبری انقلاب اسلامی مرهمی بر قلب‌های جریح و دل‌های سوگوار شد. و اينک ملت بزرگ ایران اسلامي با رهبری داهیانه و پیامبرگونۀ حضرت امام خامنه‌ای در مسیر تحقق آرمان والای انقلاب اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمای حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) گام برمی‌دارد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان جيرفت ضمن بزرگداشت یاد و خاطرۀ بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، به اطلاع عموم مردم ولایی و انقلابی شهرستان می‌رساند با توجه به اعلام وضعیت هشدار بیماری کرونا از سوی ستاد مقابله با کرونا در شهرستان جيرفت و به جهت ضرورت رعایت مسائل بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا، امکان برگزاری مراسم و اجتماعات بزرگ، محوری و با فراخوان و دعوت عمومی از آحاد مردم مومن و انقلابی امکان پذیر نیست و تمرکز ویژه بر تبیین و استفاده از بستر رسانه و فضای مجازی و نیز تبلیغات محیطی است.

لذا برگزاری مراسم جمعی بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد امسال در اين شهرستان در دستور کار نیست. و با توجه به اينکه مهمترين مراسم سالگرد ارتحال امام راحل، سخنرانی حضرت امام خامنه اي خواهد بود که از ساعت ۱۱ صبح ۱۴ خرداد به صورت مستقيم از طريق شبکه هاي سراسري تلويزيون و همچنين بلندگوهاي مساجد پخش خواهد شد.

همچنين از همه دستگاه‌هاي اجرايي، نهادها، رسانه‌ها مي خواهيم تا درباره جایگاه و ابعاد شخصیتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی و تبیین شخصیت امام خمینی (ره) برای جوانان و همچنین قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ ، برنامه سازی کنند و ابعاد مختلف شخصیت امام راحل و اهداف قیام ۱۵ خرداد را برای مردم به ویژه نسل جوان از طريق فعالیت‌های فراگیر فرهنگی از قبیل برگزاری مسابقات، تبیین و بازنشر وصیت‌نامه سیاسی الهی امام راحل، سبک زندگی، سیره و مکتب سیاسی ایشان با بهره حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بازگو و تبیین کنند.

و دستگاه‌های اجرایی بویژه شهرداری‌ها نسبت به تبلیغات محیطی و میدانی سطح شهر‌ها و بخش‌ها اقدام کنند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان جيرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1764

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =