رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت: بهداشت فردی را رعایت نمایید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بهداشت فردی را رعایت نمایید، ماسک بزنید، پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت را اجرا نمایید، کرونا همچنان با قدرت در گردش است.

به گزارش سایت جیرفت من: دکتر اصغر مکارم با تاکید بر اینکه کرونا فعلا مهمان ناخوانده ما است، اظهار داشت: تا زمانی که واکسن تولید نشود این ویروس مهمان دنیا است خودمان را آماده کنیم که در شرایط مسالمت آمیز با کرونا زندگی کنیم تا به ما آسیب نرساند.

وی با اشاره به تغییر برخی رفتارها در جامعه با توجه به بروز بیماری کرونا افزود: اگر توجه کنید اکنون دیگر بسیاری از افراد دست نمی دهند و این فرهنگ تقریبا جا افتاده که این کار نوعی مقابله با انتقال ویروس است.

مکارم تصریح کرد: با نزدیک شدن به تعطیلات تابستانی باب تازه ای برای سفرهای تابستانی باز شده است احتمال می رود که روند افزایش و موج دیگر مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در تعطیلات تابستانی در راه باشد.

وی خاطرنشان کرد: درباره نگرانی های احتمالی نسبت به گسترش بیماری در تعطیلات آخر هفته جاری و آغاز سفرها هر اتفاق که می افتد بر اساس اقدامات مردم نتایج آن را دو هفته بعد میبینیم، اکنون با سفرها امکان انتقال ویروس از فرد ناقل به سایر نقاط بیشتر میشود.

وی در پایان افزود: اگر مردم رعایت کنند و به توصیه کارکنان بهداشتی نسبت به زدن ماسک، رعایت بهداشت فردی و اجرای پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت اقدام کنند اوضاع بهتر می شود.

منبع: روابط عمومی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1828

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + هفده =