امام جمعه عنبرآباد: بخاطر تخصص کشاورزی نماینده، امید است که به وضعیت وخیم کشاورزی پایان دهد

پس از قریب به چهارماه نماز جمعه در عنبرآباد برگزار شد.

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام و المسلمین رضا سالاری امام جمعه عنبرآباد، در خطبه های نمازجمعه این شهر ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: تقوا، سرمایه شرافت و کمال واقعی برای انسان ها است.

وی افزود: طبق کلامی گرانسنگ از علامه جعفری(ره)، ارزش انسان به عشق و ارادت او نسبت به چیزهایی که پیرامون او در دنیا است سنجیده می شود، یعنی اگر کسی عشقش به خداوند متعال است ارزشش به اندازه خداوند است.

وی عنوان داشت: نمونه بارز خداباوری و خداترسی، امام راحل بودند که الحق آخر نیز به ملکوت اعلی پیوستند.

وی گفت: ۱۵ شوال سالروز شهادت حضرت حمزه سید الشهدا، حضرت عبدالعظیم حسنی، امام راحل و شهدای ۱۵ خرداد را گرامی می داریم.

حجت الاسلام سالاری با اشاره به تعطیلی بیش از سه ماهه نماز جمعه در عنبرآباد افزود: طبق کلامی از مولای متقیان، شکر خداوند متعال کلید افزایش نعمات خداوند است، فلذا ما شاکر برگزاری مجدد نماز جمعه ای که صاحب اصلی آن خود حضرت ولی عصر(عج) است، می باشیم.

وی ابراز داشت: بنابر اعلام ستاد ملی کرونا و ابلاغ شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، نماز جمعه در عنبرآباد تعطیل شد و ان شاءالله از این پس در عنبرآباد و دیگر شهرهای استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی(ره) و سالروز آغاز زعامت رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: امام راحل اقیانوسی ارام و دارای ثبات عقیده بود و هیچ چیز از حوادث خوب و بد دنیا، هیچگاه ایشان را متلاطم نکرد.

خطیب نمازجمعه ابراز داشت: ولایت فقیه در نظام اسلامی که از یادگاران بی بدیل امام راحل محسوب می شود، نقشی کلیدی دارد که امت را بسوی ارزشها سوق می دهد و درب ارزشها را بروی آنها می گشاید و درب ضد ارزش ها را مسدود می کند و باید از خداوند بخاطر چنین نعمتی یعنی رهبری شجاع، بصیر، مقتدر و الهی شکر گذاری شود.

حجت الاسلام سالاری با اشاره به شروع به کار مجلس یازدهم افزود: امید است اقای قالیباف این فرمانده پر افتخار دوران دفاع مقدس به همراه نمایندگان خانه ملت، در تحقق مطالبات مقام معظم رهبری و مردم کشور در عرصه معیشت و فرهنگ خوش بدرخشند و گامی محکم و بلند بردارند.

وی گفت: مجلس یازدهم مسیر دشوار خدمت به مردم، مسیر خشنودی دل رهبر معظم انقلاب و اصلاح قوانین محکم و جامع راهی دشواری در پیش دارند که دعا می کنیم از این امتحان سربلند بیرون بیاید.

وی خاطر نشان کرد: نمایندگان عزیز مجلس می بایست با وضع قوانینی محکم و جامع، گلوگاه فساد، رشوه خواری و تبعیض را در کشور بخشکانند.

وی تصریح کرد: ما برای هر سیاستی که مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران در آن باشد و عین سیاست حضرت آقا باشد احترام قائلیم و اگر نماینده فعلی جیرفت و عنبرآباد از این سیاست پیروی کند، ما حمایت خواهیم کرد و دکتر اعظمی چون تخصص کشاورزی دارند امید است به وضعیت وخیم کشاورزی در این دو شهرستان پایان بدهد.

وی افزود: بخاطر بی مسئولیتی برخی مدیران سازمان کشاورزی جنوب و عدم تدبیر برخی کشاورزان در جنوب استان ما شاهد این اوضاع نابسامان کشاورزی در جنوب استان هستیم‌ که امید است این اوضاع بهبود یابد.

حجت الاسلام سالاری افزود: امروز با اوضاع آشفته امریکای مدعی پاسداشت حقوق بشر، دنیا، افول قدرت پوشالی آمریکا را نظاره گر است و مردم آمریکا بیدار شده اند و به خیابانها آمدند و احتضار سیاست بد رئیس جمهور آمریکا را رقم زدند و این گویای افول این کشور است.

وی افزود: تقابل آمریکا با ایران از عجز او بشمار می آید و این اندازه سر سوزنی شاید بخاطر دیپلماسی باشد و اما آنچه این پیروزی را رقم زده، یقینا ایستادگی مردم و قدرت رهبری و قدرت موشکی ایران است و ان شاءالله محو اسرائیل و پیروزی اسلام در سراسر دنیا را نظاره گر خواهیم بود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1875

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − یک =