با صدور نفت به ونزوئلا، ایران وارد دوران بی‌اعتبار سازی تهدیدات نظامی آمریکا شده است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا سعادت امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه امروز ضمن توصیه و سفارش به رعایت تقوای اللهی گفت:

یکی از مناسبت‌های بسیار مهمی که پشت سر گذاشتیم، گرامیداشت ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و آغاز امامت و ولایت حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای (مدظله العالی) بود.

در انتخاب امام خامنه‌ای بعنوان رهبری، رموز و نکات بسیار دقیقی وجود دارد که با گذشت بیش از ۳۰ سال، قابل طرح برای خواص می‌باشد.

در کتاب (روایت رهبری) به نویسندگی سید یاسر جبرائیلی می‌خوانیم که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) دچار کسالت و بیماری قلبی بودند و خواص دنبال شناسایی جانشینی برای آن حضرت بودند.

عده‌ای با غوغاسالاری و تبلیغات دنبال معرفی آیت الله منتظری بعنوان جانشین برای حضرت امام بودند و با نظر خواص قرار شد این انتخاب، از راه مجلس خبرگان صورت بپذیرد.

در تیر ۱۳۶۴ قرار شد اعضای مجلس خبرگان به مدت ۳ ماه روی گزینه‌های احتمالی برای رهبری، بررسی کنند. اما وجه غالب به انتخاب آقای منتظری بود.

نظر امام خمینی در این ۳ ماه بررسی می‌شود و امام خمینی (ره) مخالفت با قائم مقامی شدن منتظری را به صورت خصوصی اعلام می‌کنند و شاهد این ماجرا مرحوم آیت الله گیلانی هستند.

اولین طرح در مجلس خبرگان  بعد از رحلت امام خمینی (ره)، رهبری شورایی است، هرچند که می‌دانستند امام خمینی(ره) با رهبری شورایی مخالف بودند. اما عده‌ای اصرار بر شورایی بودن رهبری داشتند. چون هدف عدم انتخاب فرد شایسته‌ی رهبری بود.

مومنین بدانید که انتخاب امام خامنه‌ای (مدظله العالی) فقط لطف خدا و عنایت حضرت ولیعصر (عج) بوده است. لذا ما قائل هستیم که مجلس خبرگان، رهبری را انتخاب نمی‌کند بلکه رهبری بر اساس شایستگی‌ها و ویژگی‌ها کشف می‌کند‌.

نکته بعدی؛ صدور غرور آفرینانه‌ی نفت به ونزوئلا هست، آنهم با کشتی‌هایی که تحریم شده‌‌ی توسط آمریکایی‌ها بودند و وارد شدن طلا به ازای نفت توسط هواپیماهایی که توسط آمریکا تحریم شده بودند.

در اینجا دو مطلب وجود دارد که یکی خطاب به داخلی‌ها و دیگری خطاب به خارجی‌ها است.

پیام این حرکت به نیروهای داخلی خصوصاً لیبرال‌ها این بود که دنیا و تعامل با دنیا منحصر به چند کشور اروپایی و آمریکایی نیست بلکه حدود ۱۲۰ کشور غیر متعهد وجود دارد که می‌توان با آنها مبادله اقتصادی داشت.

رئیس جمهور در کتاب (امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای) می‌نویسند که “ارتباط با این کشورهای غیر متعهد برای پیشرفت و تعالی یک جامعه مثل دوچرخه می‌ماند اما ارتباط با آمریکا مثل بنز است”؛ اما عرض ما این است که این کشورها با قدرت اقتصادی چند هزار میلیارد دلاری که دارند اولاً دوچرخه نیستند ثانیاً اعتماد به دوچرخه‌ی واقعی به مراتب عاقلانه‌تر از اعتماد کردن به نیروهای تخیلی و مجازی و غیر مطمئن است.

پیام دوم حرکت نفت‌کش های ایرانی به ونزوئلا به غربگرایان داخلی آن است که؛ دنیای امروز، دنیای گفتمان ذلیلانه، قدم زدن، لبخند، اعتماد سازی و بهانه‌زدایی نیست، بلکه دنیای امروز دنیای دعوت دنیا به عدالت، عبودیت خدا و مقابله با ظلم زیر سایه‌ی اقتدار موشکی است که قلب نیروهای آمریکایی را در منطقه عین‌الاسد هدف می‌گیرد و اقتدار سیاسی که وعده داده شده است و محقق خواهد شد که انتقام خون سردار سلیمانی، اخراج ذلیلانه‌ی آمریکایی‌ها از منطقه است.

ثمره‌ی دیپلماسی لبخند، برجام می‌شود و اکنون آژانس با مدیریت جدید صهیونیستی به دنبال نبش قبر گذشته است و می‌خواهد ایران را متهم به انجام فعالیت‌های مشکوک و تولید سلاح هسته‌ای و ارجاع پرونده ایران به صحن شورای حُکّام است.

تجربه‌ی تاریخی ما در ۴۱ سال نشان داده است که هر جا هزینه‌ی مقاومت را پرداختیم، آسایش، امنیت، آرامش و عزت در حوزه‌ی فردی و اجتماعی را حفظ و تقویت کردیم و هر جا که از مواضع انقلابی کوتاه آمدیم بجز رسیدن به سراب موفقیت، سرمایه سوزی و فرصت سوزی ارمغان دیگری نداشتیم.

صدور نفت به ونزوئلا دو پیام به خارجی‌ها داشت، اولین پیام اینکه؛ ایران وارد دوران بی‌اعتبار سازی تهدیدات نظامی آمریکا شده است. اکنون دنیا می‌بیند نه تنها تهدیدات ترامپ به نتیجه نرسیده بلکه نفت‌کش‌های ایرانی در کنار گوش ترامپ در حال حرکت بودند.

دومین پیام خارجی صدور نفت آن است که؛ حرکت کشتی‌های ایران این پیام را داشت که قدرت آمریکا در حال افول و غروب است.

رهبری فرمودند که شکوه و جلال کشتی تایتانیک مانع از غرق شدن آن نشد، شکوه و جلال آمریکا هم مانع از غرق شدنش نخواهد شد و آمریکا غرق خواهد شد.

لیبرال‌ها، کسانی که از انقلاب پشیمان شده‌اند و فسیل‌های کج‌رو در مقابل رسوایی‌های آمریکا چه توجیهی و پاسخی دارند؟

این ایام سالروز آغاز جرقه‌های فتنه‌ی سال ۸۸ با رمز “تقلب” است. این فتنه‌ها را آمریکایی‌ها در رسانه‌ها ضریب می‌دهند و اما در مقابل خواست و مشکلات به حقِ مردم خودشان را در رسانه‌ها بیان نمی‌کنند یا مردم خودشان را به شورشگر متهم می‌کنند.

شاید حدود کمتر از ۱ درصد از فساد در قوه قضائیه باشد، اما مبارزه با فساد را از آنجا شروع کردند که قابل توجه است.

نماینده دادستان در دادگستری، با دادخواست قوی در مقابل مفسدین می‌ایستد.

برخورد با گردن کلفت‌های مفسد محترم است اما باید دید چه کسانی حامی این افراد بوده اند.

هفته جهاد کشاورزی را تبریک عرض میکنم.

*انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=1998

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =