بالا رفتن قیمت‌ها در بازار، باعث سرگردانی مردم

به گزارش سایت جیرفت من: حجه الاسلام رضوانی امام جمعه منوجان در خطبه‌های نماز جمعه گفت: سال ظلم عجیبی به اقتصاد مردم ضعیف می شود، امروز بالا رفتن قیمت اجناس و وسایل در بازار لجام گسیخته شده و مردم ضعیف و محروم را حیران کرده است و این مدیریتی کلان لازم دارد در این زمینه مردم را یاری کنند و نگذارند مردم با چنین وضعیتی در تنگنا قرار گیرند.

حجه الاسلام رضوانی ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: سعادت ما انسانها با تقوای الهی رقم خواهد خورد و تقوا در واقع همان خدا محوری و خدا را در همه اعمال و کردار و عقایمان در نظر داشته باشیم و همه انبیای الهی آمدند تا ما را به بندگی خداوند دعوت کند و ما را از طاغوت یا شیطان در امان نگه دارد.

وی با یادآوری 25 شوال سالروز شهادت امام صادق (ع) رئیس مذهب شیعه این روز را محضر همه سلمانان و شیعیان تسلیت عرض کردند و افزود: به فرموده‌ی امام معصوم که شما از گل ما آفریده شده اید؛ بیاییم عزیزان برای آنها زینت باشیم برای آنها سرافرازی و سربلندی باشم و راه و مکتب آنها رابیاموزیم .امویان انچنان انحراف داشتند که خلافت را بر نبوت ترجیح می دادند و می گفتند جایگاه ما از جایگاه پیامبر برتری دارد.

خطیب نمازجمعه منوجان در ادامه بیان داشت: اگر طاغوت شناخته نشود در دین انحرافات به وجود می آید همانطور که مقام معظم رهبری در زمینه فرهنگی تاکید می کند که نباید بگذاریم ولنگاری فرهنگی که آسیبی خطرناک برای حیاط جامعه اسلامی است رخ بدهد ما باید به عنوان یک مسلمان برنامه فرهنگی داشته باشیم و به آن بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی هدف انبیا و پیامبران بوده است برای اینکه انقلابی در حاکمیت اسلام تشکیل بشود و امروزه فضای مجازی حقیقتا قتلگاه جوانان و نوجوانان ما شده است برای اینکه قسمت اعظم مدیریت این فضا متاسفانه در دست دشمنان ما است و از این طریق به ما ضربه می زنند و هدفشان این است که جوانان و فرهنگ ما را و انقلاب و دین ما را منحرف کنند و کاری کنند به نام دین به انحرافات بزرگ بیفتیم، لذا باید در این زمینه نظارتها و مدیریت ها بیشتر شود.

حجه الاسلام رضوانی بیان داشت: انقلاب اسلامی حامی مستضعفین است و مستضعفین عالم همیشه مورد توجه انقلاب اسلامی بوده اند و از ملتهای مورد ستم را در مقابله با ابرقدرتهای شرقی و غربی دفاع کرده است. انقلاب ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام است که به پرچم داری امام عصر (عج) رقم خواهد خورد.

وی گذری به مسائل پیش آمده در آمریکا زدند و گفت: حوادث پیش آمده در آمریکا، امپراطوری دروغ و جنایت که بیش از دو هفته تمامی پنجاه ایالت و 580 شهر آن را در بر گرفته است، حادثه بزرگی است. این اعتراضات بی سابقه در تاریخ استکبار جهانی همان خویی است که استکبار به خودش گرفته بود در واقع نظام دروغین و بزرک شده به رعایت حقوق بشراست؛ و مجامع بین المللی که حتی به کشته شدن حیوانی (البته آنجایی که خودشان می خواستند) تظاهر به اعتراض به حقوق آن حیوان می کردند امروز می بینیم که آنها با مردم خودشان چگونه رفتار می کنند. امروز سیاه پوستان بُغضی که قرنها در گلویشان بود باعث انفجاری در جامعه جهانی شد.

وی در ادامه بیان کرد :آمریکایی ها در مورد سرخ پوستان هم ظلم کردند به طوری که بعد از اشغال سرزمینشان می گفتند یک سرخ پوست خوب، سرخ پوست مرده است و نسل آنها را در آمریکا محو کرده اند همین ها که مدعی حقوق انسانها هستند، می نوشتند منع ورود سگ ها و سیاهپوستان؛ این است آزادی و دموکراسی که آمریکا فریاد می زند.

در اسلام عزیز ارزش انسانها بر تقوای الهی و بندگی است

حجه الاسلام رضوانی ابراز داشت: در تاریخ انقلاب اسلامی، 27 خرداد ماه سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام است. احیای جهاد سازندگی می تواند الگوی مدیریت جهادی نظام ما را تضمین کند. جهاد سازندگی الگوی تربیت مدیران انقلابی می باشد. جهاد سازندگی الگوی عمران آبادانی و جهادی به معنای واقعی سازندگی می باشد. جهاد سازندگی پیام انقلاب و رایحه خدمت جهادی در فضای جمهوری اسلامی است. امیدوارم ان شاالله همه خدمت گزاران در این سیره گام بردارند.

وی با گلمه مندی از متولیان تنظیم و نظارت قیمت ها گفت: مطلبی که جای تذکر دارد این که در همه ایام سال ظلم عجیبی به اقتصاد مردم ضعیف می شود، امروز بالا رفتن قیمت اجناس و وسایل در بازار لجام گسیخته شده و مردم ضعیف و محروم را حیران کرده است و این مدیریتی کلان لازم دارد در این زمینه مردم را یاری کنند و نگذارند مردم با چنین وضعیتی در تنگنا قرار گیرند.

حاج آقا رضوانی گفت: مساله دیگر که خواهشمندم از مردم عزیز و فداکار منوجان واقعا این بیماری منحوس در شهر و روستاهایمان همه گیر شده است، رعایت کنیم و جز در مواقع ضروری از خانه خارج نشویم و اگر مجبور به خروج از خانه شدیم حتمی مجهز به وسایل پیشگیری ماسک و دستکش باشیم.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2012

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 16 =