حاج آقا خجسته: آمریکا در سراشیبی سقوط قرار دارد

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام مصطفی خجسته امام جمعه بخش جبالبارز جنوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: در سوره مبارکه الأعراف می‌خوانیم، “يَا بَنِي آدَمَ قَدْ أَنزَلْنَا عَلَيْكُمْ لِبَاسًا يُوَارِي سَوْآتِكُمْ وَرِيشًا وَلِبَاسُ التَّقْوَىٰ ذَٰلِكَ خَيْرٌ ذَٰلِكَ مِنْ آيَاتِ اللَّهِ لَعَلَّهُمْ يَذَّكَّرُونَ(26)” خداوند در سوره اعراف آیه ۲۶ می فرمایند: دو نوع لباس دارم یک لباس ظاهری یک لباس باطنی، لباس ظاهری برای جسم است و لباس باطنی برای روح است و لباس ظاهری بدی را می پوشاند و ریش است، ریش به معنی پَر پرندگان است که هم باعث پوشش آنهایت هم باعث زیبایی آنهاست. یعنی لباسی که انسان را زیبا می کند.

لباس روح، لباس تقوا است یعنی پاکی و پاکدامنی طاعت عفت حیاء و عمل صالح و راستگوی و هر عملی که باعث زیبایی باطن انسان شود و می فرماید: “لباس تقوا برای شما بهتر است”

تقوا سفارش انبیاء الهی به یکدیگر است در روایتی رسول گرامی اسلام (ص) می فرمایند: قالَ موسى عليه السلام [لِلخَضِرِ عليه السلام]: “اُريدُ أن توصِيَني بِوَصِيَّةٍ يَنفَعُنِي اللّه ُ بِها بَعدَكَ ، فَقالَ الخَضِرُ عليه السلام” يا موسَى بنَ عِمران، “اجعَلِ الزُّهدَ وَالتَّقوى لِباسَكَ”

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله می فرمایند: موسى عليه السلام [به خضر عليه السلام] گفت: ميل دارم به من سفارشى كنى كه بعد از تو ، خداوند مرا بدان سود برساند. خضر عليه السلام گفت : «… اى موسى بن عمران! زهد و تقوا را جامه خود گردان».

وی گفت: در این روایت تقوا به لباس تشبیه شده است پس انسان با تقوا کسی است که لباس دارد و انسان بی تقوا کسب است که لباس ندارد. و همه لباس تقوا را دوست دارند.

حاج آقا خجسته افزود: لباس چندین خصوصیت دارد که همه به آن نیاز دارند:

  1. لباس گرم می کند. تقوا نیز انسان را از سرمای دوری خدا دل گرم می کند.
  2. لباس باعث زیبایی می شود. تقوا نیز باعث زیبایی باطن انسان است.
  3. لباس از آسیب های جلوگیری می کند. تقوا نیز جلوی آسیب های ناشی از هوا و هوس را می گیرد.
  4. لباس زشتی ها را می پوشاند. تقوا نیز زشتی های درون انسان را مثل بخل و تکبر و حرص و حسادت را می پوشاند.
  5. لباس به انسان ابهت می دهد. تقوا نیز انسان را در دیدگان خلائق بزرگ می کند و به انسان عظمت می دهد.
  6. لباس نشانه شخصیت شماست و تقوا نشانه دین انسان است.-

وی برای توضیح ابهت تقوا برای انسان افزود: مثل حضرت امام ره هنگامی که در جریان ۱۵ خرداد دستگیر شد که فرمودند آنها که مرا دستگیر کردند می ترسیدند ولی من نترسیدم یا آنجا که نماینده گرواچف آمد مثل کودکی در مقابل امام نشست، یا مثل امام خامنه ای (مدظله العالی) در برخورد با سران قلدر دنیا چون ترامپ وقتی نخست وزیر ژاپن نامه ترامپ را می آورد، با آن عظمت و عزت وصف ناشدنی که ثمره تقواست می فرمایند: من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد، یا مثل سردار عزیزمان که با تقوای الهیش لرزه بر تن دشمنانش انداخت و می گفت: آقای ترامپ قمارباز من حریف شما هستم و باید مردم آمریکا تصویر مبارکش را برای مبارزه با این قمار باز به سینه بچسبانتد آری این ثمره تقواست.

وی در ادامه گفت: الحمدلله بعد از ۴ ماه تعطیلی نماز دشمن شکن جمعه، شاهد برگزاری این فریضه الهی هستیم.
اما این بدان معنا نیست که این ویروس منحوس تمام شده باشد و ما دیگر مشکلی بنام بیماری کرونا نداریم بلکه باید همه بفکر سلامتی خود و اطرافیانمان باشیم زیرا قرآن کریم در آیه ۱۹۵ سوره بقره می فرماید: با دستان خود؛ خود را به هلاکت نیندازید و حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام نیز می فرمایند: در طول زندگی دنیا به سلامتی بدن سرعت بگیرید.

حاج آقا خجسته تصریح کرد: در این ایام اتفاقات زیادی رخ داده است که مهمترینش همین ویروس منحوس کرونا و قتل جورج فلوید شهروند آمریکایی و رسیدن نفتکش ها به حیات خلوت آمریکا یعنی ونزئلا بود که پیام های بزرگی داشت که باعث شکست هیمنه و ابر قدرتی آمریکا و اروپا شد، باعث آشکار شدن روحیات وحشی مدعیان ترقی شد، باعث بیدار شدن عده ای از خواب خرگوشی شد، باعث دروغ بودن شعار آزادی و حقوق بشر شد و باعث شد همه دنیا ببینند خون مظلوم می جوشد و ظالم را رسوا و ریشه کن می کند.

وی در پایان تاکید کرد: این در گیری ها چهره بدون روتوش آمریکا را نشان داد و به فضل خدا آمریکا در سراشیبی سقوط است.

انتهای پیام1001* http://jiroftman.ir/?p=2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − سه =