عزای امام هادی (ع) در جیرفت برگزار شد

به گزارش سایت جیرفت من: هم زمان با شهادت امام هادی علیه السلام مراسم سوگواری این امام همام با حضور عاشقان و دلسوختگان حضرتش در حسینیه فرهنگیان شهر جیرفت برگزار شد.

حجت الاسلام فرهاد اسفندیاری در این مراسم گفت: مهمترین جمله‌ و توصیه پیامبران به مردم، در خصوص حیا داشتن است.

سخنران مراسم شهادت امام هادی علیه السلام در جیرفت افزود: اولین موضع داشتن حیا، در نگاه داشتن چشم از دیدن مواضع حرام است و در این باره قرآن کریم می‌فرماید؛ اگر صحنه حرام دیدید نگاهتان را پایین بینداز و خانم های مومنه نیز همین گونه باشند.

وی ادامه داد:‌ اما متأسفانه در بعضی از پوشش های امروزی خانم‌ها، حیا دیده نمی شود و مردها نیز باید در مواجه با نامحرمان عفت چشم داشته باشند.

حجت الاسلام اسفندیاری اظهار کرد: دومین موضع حیا، خوب صحبت کردن است ولی متاسفانه آستانه‌ تحمل بعضی افراد پایین است و در مواقع عصبانیت ناسزا می گویند.

سخنران این مراسم با اشاره به این که در روایت است که پیامبر اکرم (ص) می فرماید؛ کسی که بد زبان باشد، بوی بهشت به مشامش نمی‌رسد، بیان کرد: گاهی دیده می شود در برخی خانواده ها زن و شوهر با یکدیگر به نیکویی سخن نمی گویند و پس از مدتی از یکدیگر دلسرد می شوند، چه خوب است زن و شوهر با پیروی از این سخن پیامبر اکرم  (ص) در خانواده با یکدیگر نیکو صحبت کنند.

وی با اشاره به سخنی از امام سجاد علیه السلام که فرمودند؛ خوب صحبت کردن ۵ اثر دارد، خاطرنشان کرد: از اثرات خوب صحبت کردن، افزایش مال، با برکت شدن مال، برکت در عمر، امید است که این فرد وارد بهشت شود و اطرافیان دوستش دارند.

حجت الاسلام اسفندیاری ابراز کرد: سومین موضع ، حیا در رفتار می باشد و لازم است که افراد در رفتار حیا داشته باشند.

سخنران این مراسم عنوان کرد: امام هادی علیه السلام و امام زمان (عج)، امامانی هستند که در کودکی به امامت رسیدند.

وی اظهار کرد: امام هادی علیه السلام توصیه کرده است؛ زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیر را بخوانید.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=205

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =