واکسن تب برفکی برای دام‌های جنوب کرمان رایگان شد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از موافقت رییس دامپزشکی کشور با درخواست رایگان شدن واکسن تب برفکی دام‌های جنوب کرمان خبر داد.

به گزارش سایت جیرفت من: ذبیح‌الله اعظمی، معافیت پرداخت هزینه تب برفکی دام‌های جنوب کرمان را نتیجه دیدار خود با علی‌صفر ماکنعلی رییس سازمان دامپزشکی کشور عنوان کرد.

وی افزود: در این دیدار گزارشی از آمار و وضعیت دام‌های سبک و سنگین و مشکلات دامپزشکی منطقه جنوب کرمان توسط مدیرکل این منطقه ارائه و در نهایت با دستور رییس سازمان دامپزشکی کشور این تصمیم اتخاذ شد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این موافقت، دامداران و عشایر هفت شهرستان جنوبی استان کرمان از پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه واکسن تب برفکی معاف شدند.

مدیر کل دامپزشکی جنوب کرمان: معافیت پرداخت هزینه تب برفکی کمک بزرگی به دامداران منطقه است

مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان هم تعداد دام‌های سبک منطقه جنوب کرمان ۲ میلیون راس و دام‌های سنگین را ۱۳۰ هزار راس برشمرد و گفت: معافیت پرداخت هزینه تب برفکی کمک بزرگی به دامداران منطقه است.

علی احمدی تزریق واکسن تب برفکی را برای دام‌های سنگین ۲ نوبت در سال و برای دام‌های سبک یک نوبت در سال ضروری دانست.

وی تصریح کرد: تب برفکی یک بیماری ویروسی و بسیار واگیر در حیوانات زوج سُم است که از نظر اقتصادی، می‌تواند آسیب‌های زیادی را به همراه داشته باشد.

وی مهمترین اقدام برای جلوگیری از شیوع ویروس تب برفکی به عنوان یکی از زیان‌بارترین بیماری‌های دام، واکسیناسیون به موقع و منظم با استفاده از واکسن موثر دانست.

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان تب بالا، لنگیدن، زخم دهان، آبریزش از دهان و زخم سُم و پستان را از علائم بیماری تب برفکی عنوان کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2148

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + پنج =