بزرگترین ظلم دلدلگان غرب، این است که این کشور را اسیر دلار بدون پشتوانه‌ی آمریکا کردند

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا سعادت فر امام جمعه جیرفت در خطبه نماز جمعه بعد از توصیه به رعایت تقوای اللهی گفت:

ماه ذی القعده در پیش است که جزء ماه‌های حرام است و مرحوم حاج میرزا علی قاضی گفته‌اند که ماه‌های حرام، ماه‌هایی هستند که مسلمان‌ها بایستی با توجه بیشتر به خداوند خود را آماده برای توبه و استغفار کنند و انسان برای خودش توشه بردارد. برای روزهای یکشنبه این ماه آدابی وارد شده است.

اول ذی القعده، روز سه شنبه میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر و آغاز دهه کرامت است که به همه مومنین، خانمها و خاصه به دختران تبریک عرض می‌کنم.

حضرت معصومه سلام الله علیها از جمله‌ی امام زادگان انقلابی بودند که به تاسی از حضرت بی‌بی زینب کبری سلام الله علیها در مسیر روشنگری، دفاع از حق و مقابله‌ی با ظلم دست از هر اقدامی برنمی‌داشت، لذا مقام حضرت معصومه سلام الله علیها به حدی است که حضرت امام رضا علیه السلام برای خواهرش زیارتنامه تنظیم کردند.

امام صادق علیه السلام، قبل از تولد حضرت معصومه سلام الله علیها می‌فرماید: همه‌ی شیعیان به واسطه‌ی حضرت معصومه سلام الله علیها، بهشتی می‌شوند.

مومنین عزیز مراقب فرزندان خود بویژه دختران‌تان باشید.

یهودی صهیونیستی بنام رابرت مورداک که ۶۰ شبکه ماهواره‌یی با حدود ۳۰۰ میلیون مخاطب، ۱۰۰ روزنامه، مجله و سایت‌های مختلف دارد، می‌گوید؛ برای نابودی ایران، باید در خصوص کلمه‌ی مقدسی بنام خانواده، هزینه کرد و من قصد دارم موضوع مادر را در دستور کار خود قرار دهم چون او همه چیز را مدیریت می‌کند و اگر بتوانیم مادر را به لجن بکشیم تمام جامعه به لجن کشیده خواهد شد و ما این کار را از طریق سریال‌ها و فیلم‌ها برای مادران فعلی و آینده پیگیری می‌کنیم.

فضای رسانه و مجازی بایستی کنترل شود.

سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش را گرامی می‌داریم و آغاز هفته قوه قضائیه را تبریک گفته و از اقدامات انقلابی این قوه در برخورد با گردن کلفت‌ها تشکر می‌کنیم.

قوه قضائیه مفید، ۲ ویژگی دارد؛ اول اینکه افراد مظلوم رغبت کنند بروند حق خودشان را از گردن کلفت‌ها بگیرند و دوم اینکه قانون را فقط برای افراد ضعیف اجرا نکند بلکه برای گردن کلفت‌ها هم اجرا کند.

حکم اعدام سلطان سکه زیباست ولی برخورد با پروش دهنده‌ی سلطان سکه مهمتر است.

نظام اسلامی یک نظام پاکیزه است، رهبری منزه است و در این نظام فساد سیستمی وجود ندارد لذا با مفسد برخورد شود، حتی در زمان امیرالمومنین (ع) هم مفسدین بودند که با مفسدین برخورد می‌شد.

در فضای طاغوت، فضای ظلم، ستم و اجحاف سیستمی وجود داشت.

در قداست نظام جمهوری اسلامی همین بس که با ظلم‌ها برخورد می‌کند.

در شهرستان جیرفت هم برخی از مسائل باید مورد توجه دستگاه قضایی قرار بگیرد. در شهرستان جیرفت، شهرکهای متعددی داریم که این شهرک‌ها توسط افراد مختلف و دستگاه‌های مختلفی به مردم واگذار شده است.

در این شهرکها ۳ نکته وجود دارد؛ یکی اینکه، عده‌یی واگذار کرده‌اند و این افراد بعضاً غیر قانونی واگذار کرده‌اند، افراد ذی‌نفوذی بودند که مصونیت داشتند و الان شاید مسئولیت نداشته باشند. متاسفانه اینها حاشیه امنی  پیدا کرده‌اند که غلط است. اگر زمین خواری است، اگر تجاوز به منابع طبیعی است، اگر تجاوز به حقوق بیت‌المال است، توسط این افراد بوده لذا قوه قضایی این  افراد را در هر پُستی، در هر منسبی، در هر جایگاهی که بودند و الان در هر کجایی که هستند اینها اگر متخلف هستند، اینها را باید پای میز محاکمه کشید.

نکته دوم اینکه؛ یک دسته افراد از این زمینها خریده‌اند و آنها هم افراد زمین خواری بوده‌اند و سوء استفاده کرده‌اند و چندین قطعه بنام خودشان و فامیل‌شان گرفته‌اند و اینها هم جرم مرتکب شده‌اند و اینها هم باید به اشد مجازات برسند.

اما یک دسته‌یی از مردم مظلوم این شهر هستند که اینها رفتند طبق ضوابط قانونی پول دادند و طلا زن و بچه‌شان را فروختند و یک قطعه زمین به امید خانه‌دار شدن خریده‌اند و بعضی خانه را ساخته‌اند و بعضی امکان ساخت نداشتند و الان می‌خواهند زندگی بکنند با امتیاز آب و برق دچار مشکل شده‌اند که آب و برق به آنها نمی‌دهند که ظلم است و درست نیست.

اگر اینها داعشی هستند از شهر بیرون‌شان کنید، اگر اینها به بیت‌المال تجاوز کردند و خانه‌هایشان غیر قانونی است، تخریب‌شان کنید، اما اگر بر اساس ضوابط قانونی است، امتیازش را به او باید داد و نمی‌شود اینها را گروگان گرفت. باید با کسانی که متخلف و متقلب بوده‌اند برخورد کرد و حساب مردم را از این افراد بایستی جدا کرد.

برخی از خواص بی‌بصیرت می‌گویند بخاطر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که ترامپ نیاز دارد، الان وقت مذاکره با آمریکا است.

این افراد متاسفانه هنوز آمریکا را نشناخته‌اند. این کشتی تایتانیک در حال غرق شدن را نشناختند و هنوز ابرقدرت می‌دانند.

برخی با تفکر غلط جهانی شدن، به دنبال این هستند که کشتی نجات جمهوری اسلامی را به کشتی در حال غرق آمریکا متصل بکنند.

عده‌یی که مست لذات غرب شده‌اند، اضمحلال آن را توجیه می‌کنند و این فکر از هر فشار اقتصادی بدتر است.

بزرگترین ظلمی که دلدلگان به غرب با اتصال دادن و وصل کردن اقتصاد این مملکت به غرب انجام دادند، این است که این کشورِ منتظر امام زمان (عج) و ۸۰ میلیونی را اسیر دلار بدون پشتوانه‌ی آمریکا کردند.

رهبری در سال ۱۳۹۵ فرمودند که اگر مسئولین بتوانند اقتصاد مقاومتی را به نحو اَحسن پیاده کنند و جادوی پولی و مالی دشمن را بشکنند ملت خود را خلاص می‌کنند.

رهبری فرمودند: آقایی و سروری دلار را پایین بکشید، ملت‌های دیگر را هم نجات دهید.

تنها فروغ، خورشید بی‌فروغ برجام نافرجام، پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰ معادل ۲۷ مهر ۱۳۹۹ می‌باشد.

آقای رئیس جمهور و مدافعان برجام گفتند اگر برجام هیچ ثمره‌یی نداشته باشد، همینکه تحریم تسلیحاتی ما برداشته می‌شود، کافی است.

لذا ما عرض می‌کنیم که این تاریخ که قابل مصالحه، مذاکره و چانه‌زنی نیست، اگر آمریکایی‌ها تحریم‌ها را برداشتند که هیچ و اما اگر برنداشتند طبق قانون در روز ۱۹ اکتبر یعنی ۲۸ مهر ۹۹، از برجام باید خارج شد. یعنی برجام هیچ مشروعیتی ندارد و بایستی راه پیشرفت این جامعه را با تفکر انقلابی (أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ) دنبال کرد و دل از لبخند زدن و اعتماد به اجانب کند.

اگر مدیری نگذاشت ندای مظلومیت کشاورزان جنوب کرمان از شبکه‌ی سراسری پخش بشود، این ظلم است

عده ای در نظام اسلامی شغل ندارند، اما از آن طرف مسئولینی می‌آیند جوجه های یک روزه را زنده زنده از بین می‌برند، سیب زمینی را از بین می‌برند، پیازِ پیازکاران مظلوم جنوب استان را نمی‌خرند به این جهت که می‌گویند اگر بخریم باید آن ها را معدوم بکنیم. این تفکر، تفکر لیبرالی‌ست که گندم‌ را داخل دریا می‌ریزد به جهت اینکه بازار را کنترل بکند.

وجود مبارک امام رضا(ع) یک روایت زیبایی دارند، یاسر خادم آن حضرت نقل می‌کند روزی غلامان میوه می‌خوردند میوه را تمام نکرده می انداختند بیرون، حضرت فرمودند سبحان الله اگر شما بی‌نیاز هستید افرادی هستند که بی‌نیاز نیستند باید به آن افراد بدهید.

اگر یک مدیری به جهت حفظ موقعیت یا حفظ جناح و تفکر خودش نگذاشت ندای مظلومیت کشاورزان جنوب استان از شبکه ی سراسری پخش بشود که به گوش مسئولین برسد، این ظلم است.

ما در همین شهر افرادی داریم که از چند جا درآمد دارند؛ از پرتوی تحصیل‌شان درآمد دارند، از پست‌شان درآمد دارند، در کار خرید و فروش محصولات کشاورزی هستند و در کنارش پیازی هم می کارند. این افراد چنانچه در کشت پیاز شان آسیبی هم دیدند له نمی‌شوند، از جاهای دیگر تامین میشوند… بعد هم در جلساتی بعضی‌هاشان می نشینند و می‌گویند حالا یه مشکلی هست هر ساله است، حالا گاهی پیش می‌آید باید حل بشه!

اما مظلوم آن جوانی است که در اول زندگی خود رفته زمینی را اجاره کرده هفت، هشت، ده میلیون تومان، پول بذر داده، کود داده، سم داده، نگه‌داری کرده، کارگری کرده، و بعد موقع برداشت کارش به جایی می‌رسد که برداشت محصول براش مقرون به صرفه نیست، له می شود، باید برود دنبال کارگری تا بتواند قرض خودش را طی چند سال بپردازد. این ندای مظلومیت اگر به گوش مسئولین نرسید و یا نرساندند، این ظلم است.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2159

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =