امام جمعه فاریاب: برخورد با فساد در قوه قضائیه باید الگوی سایر دستگاه‌ها باشد

به گزارش سایت جیرفت من: فریضه نماز عبادی و سیاسی جمعه فاریاب به امامت حجه السلام رفیعی در محل مسجد جامع صاحب الزمان اقامه گردید.

وی در خطبه اول به فضائل یقین پرداخت و افزود: همانطور که نور دارای مراتبی است و شدت و ضعف دارد یقین نیز دارای مراتبی است که مرحله اول آن علم الیقین است که فقط انسان را وادار می‌کند که محرمات را انجام ندهد و به واجبات بپردازد، مرحله دوم؛ عین الیقین است که انسان را وادار می‌کند که مکروهات را مرتکب نشود و به مستحبات بپردازد و مرتبه بعدی یقین، حق الیقین است که موجب می‌شود حجاب‌ها کنار بروند و دریچه هایی از غیب برای انسان باز می‌شود در این مرحله است که اگر تمام دنیا را در کفه ترازو و گناهی در کفه دیگر قرار دهند حاضر به گناه و معصیت نیست و به قول علی علیه السلام که فرمود اگر تمامی اقالیم هفتگانه را به من بدهند که دانه ایی جو از دهان مورچه ایی بگیرم هرگز این کار را نخواهم کرد.

وی راه رسیدن به حق الیقین را پرهیز از گناه و خواندن نماز شب و انجام عبادات به همراه خشوع و خضوع دانست.

خطیب نماز جمعه فاریاب در خطبه دوم، ابتداحلول ماه ذی القعده را که دهه کرامت و میلاد خانم بی بی معصومه و امام رؤف حضرت علی بن موسی الرضا است را تبریک گفت و افزود: ماه ذی القعده از ماههای مورد احترام خداوند است و انتظار میرود به تزکیه نفس بپردازید.

وی در ادامه ضمن تبریک روز دختر، بیان کرد: دختر داشتن نوعی عبادت هست و کار نیک است ،دختر رحمت و پسر نعمت است و خداوند از نعمت سوال می‌کند.

وی در ادامه، هفته قضائیه را به ریاست محترم قوه حضرت آیه الله رئیسی و مدیرکل استان و قضات و کارمندان این قوه تبریک گفت و افزود: وظیفه همه دستگاهها این است که از این قوه دفاع کنند بالاخص در مواردی مثل برخورد با مفسدین اقتصادی که جای تقدیر دارد از خود شروع کرد مثل شفاف سازی حسابها و برخورد با اکبر طبری انشالله این برخوردها الگویی برای دستگاه های دیگر هم باشد.

وی از خدمات علیرضا سالاری مدیر سابق شهرستان تقدیر و به ریاست جدید آقای سالاری خیر مقدم گفت.

وی در ادامه به حوادث آمریکا پرداخت و پیش بینی کرد: از آنجا که امریکا یک کشور بی شناسنامه و اهل جنگ است سرعت افول موریانه ایی آن زیاد شده و یکی از نشانها اعلام استقلال بعضی از ایالتها خواهد شد.

وی در پایان با توجه به شیوع کرونا از مردم خواست پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از ریاست محترم و کادر درمانی شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی تشکر نمود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2173

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 13 =