دادستان جیرفت: سیر سعودی کرونا نگران کننده است

به گزارش سایت جیرفت من: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با ابراز نگرانی از سیر صعودی کرونا در این شهرستان گفت: بی‌توجهی در جنوب استان کرمان به ویژه در شهرستان جیرفت موجب سیر صعودی آمار مبتلایان به ویروس کرونا و افزایش دو تا سه برابری مبتلایان به این بیماری در روزهای اخیر شده ست.

حسین سلامی در تشریح این خبر افزود: با توجه به افزایش نگران کننده شمار مبتلایان ویروس کرونا، اگر جایی پروتکل‌‌های بهداشتی رعایت نشود، در مرحله نخست تذکرات لازم ارائه می شود و در صورت نیاز برخورد قانونی و قاطع لازم انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر این مطلب که سلامت مردم در اولویت است، اظهار داشت: شلوغی بازار بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور در دورهمی‌ها و مراسمات ختم و جشن‌های مختلف آمار مبتلایان در این شهرستان را روزانه افزایش داده که به نسبت جمعیت آماری این منطقه بسیار نگران‌کننده است.

دادستان جیرفت در ادامه خطاب به بازاریان گفت: اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند، پلمب می شوند.

سلامی عنوان کرد: در شرایط شیوع کرونا ماندن در خانه و تحمل داشتن می تواند جان مردم را حفظ و به کادر درمان کمک کند.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که توصیه متخصصان علوم پزشکی بر رعایت بهداشت و ماندن در خانه است، خاطر نشان کرد: کادر بهداشت و درمان از لحاظ درمان، تامین دارو و پیشگیری از بیماری کرونا زحمات زیادی کشیدند لذا مردم باید بیشتر تحمل کنند تا فشار کار کادر درمانی کاهش یابد.

دادستان جیرفت با بیان این مطلب که ماندن در خانه نیز سختی های خاص خود را دارد، افزود: مردم به ویژه کسبه که اوج درآمد آنها شاید در این ایام بوده باید تحمل و صبر کنند.

سلامی در ادامه با اشاره به تاکید مراجع دینی به رعایت بهداشت، گفت: مراسمات مذهبی نیز به علت اضطراری بودن این بیماری و شرایط موجود جامعه لغو شده است و لازم است که با رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه عبور از شرایط کنونی را فراهم کرد.

وی خطاب به افرادی که با برگزاری مراسم جشن عروسی و غیره در شهرستان جیرفت ، سلامت مردم را به خطر می اندازند، نیز گفت: قانون هیچ اغماضی در خصوص برگزار کنندگان جشن و تجمعات غیر ضروری بدون مجوز نخواهد داشت زیرا انجام این اقدامات در حقیقت تهدید علیه بهداشت عمومی است.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2191

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + هفت =