رئیس دادگستری عنبرآباد: سلاح غیرمجاز، خلاء امنیتی بوجود می‌آورد

به گزارش سایت جیرفت من: ابوذر داوریان رئیس دستگاه قضایی شهرستان عنبرآباد در جمع نمازگزاران جمعه این شهرستان ضمن تبریک هفته قوه قضائیه گفت: شخصیت والا و ارزشمند شهید بهشتی نمونه یک انسان بزرگ و در عین حال مظلوم در انقلاب ما محسوب می شود.

وی افزود: خدمات دستگاه قضایی، متشکل از هفت سازمان است که در کشور انجام وظیفه می کند.

وی ابراز داشت: در سال ۹۸ وجهه همت بنده و همکارانم، جلب رضایت ارباب رجوع و ایجاد حقوق شهروندی بوده است که در این باب جزء شهرستانهای برتر در استان قرار گرفتیم.

وی گفت: در سال گذشته با هفت نیروی قضایی ۷۶۰۰ پرونده در ساختمان قضایی شهرستان برسی شده است و ۲۳۰۰ پرونده در شوراهای حل اختلاف انجام شده است.

داوریان عنوان کرد: در سال ۹۸ بیش از ۱۲۵۸ حکم اجرا شد و این نقطه عطفی در روند رو به رشد است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار جشن گلریزان در عنبرآباد برگزار شد افزود: در این جشن بیش از ۲ میلیارد ریال کمک جمع آوری شد و در نتیجه ۷ زندانی جرائم غیر عمد آزاد شد.

وی گفت: از شروع سال جدید نیز مبلغ یک میلیارد ریال برای آزادی سه نفر به ستاد دیه کمک شد.

رییس مجموعه قضایی شهرستان عنوان کرد: در سال گذشته جلسه سران طوایف برگزار شد که بیش از ۱۲۰۰ نفر از معتمدان شوراها و روحانیون در آن شرکت داشتند که نتایج بسیار خوبی داشت است.

وی با بیان اینکه، نگاه ما در مجموعه قضایی، نگاه فرهنگی و آموزشی است، عنوان کرد: در سال ۹۸ زیر مجموعه شورای پیشگیری از جرائم اجتماعی، ۲ کار گروه تحت عنوان پیشگیری از آسیب های اجتماعی راه اندازی شد و ان شاالله با همکاری شبکه بهداشت و دیگر مسئولین برنامه های بیشتر اجراء خواهد شد.

وی با انتقاد از نگهداری سلاح غیر مجاز در برخی منازل گفت: سلاح های غیر مجاز، خلاء امنیتی در سطح شهرستان را بوجود آورده که سال گذشته تعداد ۸۵ سلاح غیر مجاز جنگی جمع آوری شد و از همین تریبون اعلام میکنم، کلیه دارندگان سلاح غیر مجاز اگر سلاح خویش را تحویل دهند قول خواهیم داد به شرط عدم شاکی خصوصی مجازاتی برای وی نخواهد بود زیرا تحویل هر یک سلاح، کمک به امنیت بیشتر شهر است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۳۰۰ هکتار از تصرفات غیر مجاز به دولت برگشته افزود: بیش از ۴۰ فقره پرونده اختلاف ملکی، توسط قضات ما در محل اختلاف برسی شد.

وی افزود: در سال ۹۸ بیش از ۱۰۰۰ فقره سند رسمی تک برگ صادر شد و حدود ۶۰۰ فقره از اسناد دفترچه ای به سند تک برگ تبدیل شده است.

داوریان گفت: در سال ۹۸ بیش از ۵۰ مورد، قضات‌محترم از زندانیان دیدار بعمل آوردند و بیش از ۵۰ مورد مرخصی صورت پذیرفت و بحمدلله در شرایط بد شیوع ویروس کرونا، تاکنون هیچ مورد مشکوکی از کرونا در زندان گزارش نشده است.

وی در پایان از امام جمعه محترم، فرماندار محترم و اعضای شورای تامین، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی، شهرداران و شوراهای شهر و روستا، شوراهای حل اختلاف، خانواده شاهد و ایثارگر، همکاران در سیستم قضایی شهرستان و دادستان محترم و رییس اداره ثبت اسناد تشکر و قدردانی کرد.

لازم به ذکر است؛ در پایان از رئیس، دادستان و قضات دستگاه قضایی شهرستان توسط امام جمعه محترم تجلیل بعمل آمد.

منبع: عنبرنیوز

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2211

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 15 =