نماینده جیرفت و عنبرآباد: کشاورزان در جنوب استان کرمان مشکلات زیادی دارند

به گزارش سایت جیرفت من: در جلسه پیگیری مشکلات کشاورزان و طرح‌های نیاز به تسهیلات بانک کشاورزی با حضور تعدادی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی تشکیل شد.

ذبیح‌الله اعظمی نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزان کم درآمدترین قشر جامعه هستند اظهار داشت: متاسفانه کشاورزان در جنوب استان کرمان مشکلات زیادی دارند.

وی با بیان اینکه نوسازی سیستم مکانیزاسیون کشاورزی باید در دستور کار قرار بگیرد تا بهره‌وری افزایش پیدا کند گفت: اگر به کشاورزان در جنوب استان کمک نشود خیلی از آنها به کشت مهرماه نمی‌رسند و نیازمند دریافت تسهیلات هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر جهاد کشاورزی بر راه‌اندازی دام‌های سبک و سنگین در استان کرمان قول مساعد دادند افزود: در جنوب استان، پرورش شتر ظرفیت بسیار خوبی دارد اما نیازمند برنامه و پرداخت تسهیلات به کشاورز است.

نماینده ۵ گنج جنوب کرمان: تامین سرمایه در گردش صنایع تبدیلی کشاورزی ضرورت دارد

منصور شکرالهی نماینده شهرستانهای کهنوج منوجان قلعه گنج اسلام آباد و فاریاب نیز اظهار داشت: جنوب استان کرمان یکی از قطب‌های کشاورزی در کشور است و بیش از 4.5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در جنوب استان تولید می‌شود.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنوب استان کرمان تامین کننده مواد غذایی کشور است گفت: تامین سرمایه در گردش صنایع تبدیلی کشاورزی ضرورت دارد.

وی با عنوان اینکه امهال تسهیلات کشاورزی به مدت پنج سال که مصوبه شورای عالی پول و اعتبار کشور است در بخش زیادی عملیاتی نشده است افزود: برقی کردن چاه‌های آب کشاورزی ضرورت استان کرمان است که نیازمند تسهیلات و همکاری بانک تخصصی کشاورزی است.

شکراللهی با اشاره به اینکه توسعه سردخانه‌های نگهداری محصولات کشاورزی در جنوب استان از اولویت‌های استان کرمان است بیان کرد: اگر این سردخانه‌ها توسعه پیدا کند نیازی نیست کشاورز محصول خود را بیرون بریزد و یا حاصل دسترنج آنها دست دلال بیفتد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2337

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =