شناسایی ۳۵۰ گونه دارویی و صنعتی در جنوب کرمان

به گزارش سایت جیرفت من: مسئول گروه بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: ۳۵۰ گونه گیاهی و صنعتی در رویشگاه‌های طبیعی جنوب کرمان شناسایی شده است.

سمیه شریفی مسئول گروه بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزی داری جنوب کرمان، با اعلام اینکه ۵۰۰ هزار هکتار عرصه‌های مرتعی جنوب کرمان که مستعد رویش گیاهان دارویی و صنعتی است گفت: ۳۵۰ گونه دارویی و صنعتی در این رویشگاه‌ها شناسایی شده است.

سمیه شریفی افزود: ۱۸ گونه دارویی وصنعتی شاخص از جمله آنغوزه تلخ و شیرین، باریجه، آلاله، زیره سیاه کوهی، آویشن کوهی و… می‌توان اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم وغیر مستقیم در زمان برداشت گیاهان دارویی داریم بیان کرد: درآمد حاصل از خام فروشی و طرح‌های بهره برداری سالانه بالغ بر هشتاد میلیارد ریال است.

شریفی گفت: در سال ۹۸ حدود ۲۰ هزار هکتار در عرصه‌های مورد بهره برداری توسط بهره برداران ومجریان طرح احیاء و بذرکاری صورت گرفته است.

وی با اعلام اینکه ایجاد و راه اندازی کارخانه‌های فرآوری، بسته بندی و صنایع تبدیلی از برنامه‌های ما است افزود: سرمایه گذاران که بخواهند در این بخش سرمایه گذاری کنند ما استقبال و کمک می‌کنیم.

مسئول گروه بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزی داری جنوب کرمان بیان کرد: تسهیلات ارزان قیمت در جهت رونق و توسعه گیاهان دارویی در مناطق مستعد، ایجاد زنجیره ارزش و مارکتینگ و رونق صادرات گیاهان دارویی و صنعتی از دیگر برنامه‌های ما برای رونق این صنعت است.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2344

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + هشت =