نتیجه آزمایش ۲ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در کرمان مثبت اعلام شد

به گزارش سایت جیرفت من: حمیدرضا رشیدی‌نژاد بعد از ظهر امروز در نشست خبری مشترک استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و فرمانده انتظامی استان کرمان که بعد از برگزاری ستاد استانی مدیریت پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا در کرمان برگزار شد اظهار داشت: بیمارستان افضلی‌پور کرمان به عنوان مرکز درمانی رسیدگی به بیماران مبتلا و مشکوک به کرونا اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه در چند روز گذشته تعداد بیماران مراجعه‌کننده دارای عفونت‌های حاد تنفسی به مراکز درمانی افزایش پیدا کرده است گفت: جواب آزمایشات موارد مشکوک هر روز بین ساعت 13 تا 14 اعلام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با عنوان اینکه روز گذشته 20 مورد مراجعه عفونت حاد تنفسی در کرمان داشتیم افزود: با توجه به آزمایشات انجام شده و پاسخ آزمایشات دو مورد مثبت کرونا در کرمان اعلام شده است.

وی با بیان اینکه ما چیزی به‌عنوان تست کرونا نداریم و این تست فقط در آزمایشگاه انجام می‌شود گفت: مبادی ورودی استان فقط کنترل می‌شود تا کاروانی به کرمان سفر نکنند و این کاروان‌ها توسط نیروی انتظامی برگردانده می‌شوند.

رشیدی‌نژاد با اشاره به اینکه روز گذشته کیتهای آزمایشگاهی تشخیص کرونا ویروس به استان رسید و تحویل آزمایشگاه شده است افزود: زیرساختهای لازم در استان برای راه‌اندازی این آزمایشگاه وجود داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پروسه آزمایشگاهی در کرمان انجام می‌شود گفت: جواب آزمایشات با سرعت 24 ساعته پاسخ داده و اعلام نتایج فقط از طریق وزارتخانه اعلام می‌شود تا یک منبع داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با عنوان اینکه از 15 مورد مشکوک که آزمایش گرفتیم فقط همین دو مورد مثبت بوده که امروز اعلام شد افزود: اقلام ضدعفونی کننده به دلیل هجوم مردم برای تهیه آن با کمبود روبه‌روست.

وی افزود: تیمهای بازرسی در استان متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، دادستانی و تعزیرات حکومتی تشکیل شده و با گرانفروشی و احتکار کالاهای بهداشتی برخورد قاطع می‌شود.

رشیدی‌نژاد با بیان اینکه امروز نیز 27 مورد مشکوک آزمایش آنها انجام شده و تا فردا اطلاع‌رسانی خواهد شد گفت: خدا را شاکر با اقداماتی که از قبل انجام شده آرامش عمومی در شهر وجود دارد و کرمان نسبت به سایر استان‌ها وضعیت بسیار خوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه موارد مشکوکی را که داشته‌ایم با خانواده‌های آنها تماس تلفنی گرفته شده و خانواده آنها نیز مورد آزمایشات قرار می‌گیرند افزود: این اقدامات در راستای بیماریابی و پیشگیری از بیماری جدید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه اکثر بیماران بدون علامت هستند گفت: بیماری عده‌ای ممکن است که با تب مشخص شود و آنهم در اوایل بیماری تب وجود ندارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=237

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + هجده =