حجاب به مانند در و دیوار مستحکمی است که دزدان نمی توانند شرف و آبروی زن مسلمان را بدزدند

به گزارش سایت جیرفت من: حجه الاسلام رضوانی امام جمعه منوجان در نماز جمعه گفت: حجاب به مانند در و دیوار مستحکمی است که دزدان نمی توانند شرف و آبروی زن مسلمان را بدزدند، مگر کسی به نام آزادی درب خانه اش را باز می گذارد یا دیوار خانه اش را خراب می کند باید خیلی متوجه این قضیه بود. حجاب مخصوص زنان نیست حیا و غیرت عمومی است و برای هر انسان مسلمان و مومن است.

حجه الاسلام رضوانی ضمن توصیه به تقوای الهی یاد آور شدند: 21 تیرماه 9 ذیقعده سالروز تهاجم به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم از سوی رژیم منحوس پهلوی رضا خان قلدر است و آن روز استقامت بانوان ارزشمند در سنگر حجاب و عفاف، روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

حفظ ارزشهای اسلامی ،حفظ دستورات دینی یکی از مصادیق ارزشمند تقوای الهی است، انسان مومن و انسان متدین، حیا و غیرت او که پایه ها و ستون اصلی حجاب و عفاف هستند و به فرموده پیامبر اسلام کسی که حیا ندارد ایمان هم ندارد.

وی در ادامه گفت: امروزه پشت سر موج بد حجابی توطئه و تلاش دشمنان اسلام و سر افرازی ایران اسلامی است و تمدن غرب همیشه دو هدف را در دستور کار خود قرار داده است از بین بردن یا کم رنگ کردن پوشش اسلامی یا حجاب زدایی در جامعه غربی،

وی ابراز داشت: به گفته یک نویسنده زن غربی که می گوید: زن غربی امروز چاره ای جزء این ندارد که خود دنبال شکارچی های خود دویده و طعمه آنها شود و خود نمایی می کند تا صید شود و مستر همفر جاسوس انگلیسی در جهان اسلام صریحاً اعلام می کند که برای تسلط در جوامع اسلامی باید به هر وسیله ای که شده زن مسلمان را از حجاب اسلامی خارج و بی حجابی را در بین مسلمانان رایج کند و این ها همه پشت پرده هایی است که امروزه در جهان دارد خودنمای می کند اما با همه این مشکلات برادران و خواهرانم علی رغم همه موج سنگین اسلام هراسی و اسلام ستیزی امروز انتخاب حجاب در دنیای غرب رو به افزایش است و به طور متوسط روزی 10 نفر از زنان محجبه می شوند که بسیاری از این افراد زنان تحصیل کرده غرب هستند ونکته جالب آن این است که آنها با حجاب با اسلام عزیز آشنا می شوند.

حجه الاسلام رضوانی در ادامه افزود: در کشور مهد دموکراسی یعنی فرانسه قانون منع حجاب گذاشته می شود بخاطر آن است که زنان غربی امروزه از حجاب استقبال کرده اند و ما باید به عنوان مسلمان و مهد حجاب و عفاف اسلامی توجه کنیم، مقابله با حجاب به بهانه آزادی بزرگترین و ننگین ترین دروغی است که توسط شیطان و دنیای غرب دارد رواج پیدا می کند و حجاب به مانند در و دیوار مستحکمی است که دزدان نمی توانند شرف و آبروی زن مسلمان را بدزدند، مگر کسی به نام آزادی درب خانه اش را باز می گذارد یا دیوار خانه اش را خراب می کند باید خیلی متوجه این قضیه بود.

وی تاکید کرد: حجاب مخصوص زنان نیست حیا و غیرت عمومی است و برای هر انسان مسلمان و مومن است.

امام جمعه منوجان در خطبه دوم با اشاره ای به پاسخ مقام معظم رهبری به رئیس دفتر سیاسی حماس ابراز داشتند: هفته گذشته پیام مقام معظم رهبری در پاسخ به اسماعیل هنیه منتشر شد این پیام اعلام حمایت مستقیم ایران اسلامی از فلسطین و آزادی این سرزمین مقدس است آنهم به پیشوایی و پرچم داری ولی امر مسلمین.

وی افزود: سال 99 سال تحول خواهی و تحول آفرینی است از اول سال گرچه با ویروس منحوسی روبه رو شد با همدلی و شرکت فعال مردم و انتشار عطر مواسات و همدلی مومنانه بهترین و زیبا ترین تصاویر انسانی و اخلاقی را در جهان به نمایش گذاشت.

وی در ادامخه خطبه ابراز داشتند: مساله دیگر مساله مجلس یازدهم با ترکیبی جوان و آرایشی انقلابی و تحول خواهی آغازی دیگر بر تحولات سال 99 است و عملکرد خوب و عدالت محورانه و فسادستیزی قوه قضائیه هم در این سال موجب دلگرمی مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران شده است و از طرفی تاب آوری بی نظیر و تحمل بی نظیر مردم عزیزمان در برابر تحریمهای ظالمانه مستکبر جهانی جای شکر گزاری دارد.

وی تصریح کرد: به نمایش گذاشتن قدرت ایران اسلامی و صادرات نفت به فرمان مقام معظم رهبری یکی از گامهای متحول زای این سال جدید است و امیدواریم انشاالله مردم ما و دولت ما با همه توان خودش در رفع مشکلات و نابسامانی ها گام بردارد.

حجه الاسلام رضوانی در ادامه خطبه ها با ابراز نگرانی از شیوع زیاد بیماری اظهار داشتند :برادران و خواهران گرامی در اوج درگیری شهروندان با ویروس کرونا هستیم که خواهشی که از همه عزیزان دارم همکاری کنید و توصیه های بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهید و مطمئن باشید اگر همکاری شود با سربازان سلامت این مجاهدان بزرگ و خستگی ناپذیر انشاالله سربلند از این امتحان الهی بیرون می آییم.

وی در پایان گفتند :مساله دیگر انتصاب بخشدار مرکزی شهرستان است که تبریک عرض کرده و خدا را شاکریم فرزندی عزیز از همین شهر و از خانواده ای مومن و متدین به این مسئولیت گمارده شده؛ انشاالله بتوانند در پست بخشداری منشاء خدمتگذاری و خیر و برکت برای مردم عزیز منوجان باشند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2473

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 13 =