دشواری‌های حسن پور شدن!

به گزارش سایت جیرفت من: این داستان است که اگر نماینده‌ای در انتخاب فرماندار یا فرمانداران حوزه انتخابیه‌اش نظر بدهد و دخالت کند، اصل تفکیک قوا را زیر پا گذاشته است.

نماینده،‌ وکیل مردم است در همه‌ی اموری که قرار است اتفاق بیافتد و بر سرنوشت موکلانش تاثیر بگذارد.

سیرجان همچون همیشه فرمانداری را انتخاب کرد که مد نظر نماینده‌‌ی کارکشته‌ای چون حسن‌پور بود.

فرمانداری که مشق مدیریت و آزمون و خطاهای فرمانداری‌اش را به زعم سیرجانی‌ها در شهرهای کوچک تر و کم‌اهمیت‌تری مثل کهنوج و رودبار و جیرفت کرده و حالا به عنوان یک فرماندار جوان ولی با تجربه به فرمانداری ویژه سیرجان می‌رود، تا سیرجان سیرجان‌تر شود و جیرفت همچنان جیرفت بماند.

نکته جالب در انتخاب فرماندار سیرجان، صداقت و صراحت لهجه‌ی حسن‌پور بود که علنن اعلام کرد با فرماندار غیربومی موافق نبوده و به ضرورت زیر بار این موضوع رفته است. و اصلن نگران این واقعیت نبود که سیرجانی‌ها و نماینده شان، بی تعارف با غیربومی‌ها میانه ای ندارند.

همچنان که در بدنه مدیریتی و حتی کارگری معادن و صنایع شان کمترین اجازه نفوذ و ورودی به جنوبی ها و شرقی‌های استان نداده اند.

دکتر اعظمی که از قضا ارتباط خوبی هم با نماینده سیرجان دارد کاش این یک مورد را از روی دست حسن‌پور نگاه کند که نه نماینده‌ی غیرسیرجانی می‌خواست نه نماینده پیر و بازنشسته! و رفت جوان ترین و مستعدترین فرماندار استان را از جیرفت قاپید و به سیرجان برد! این قدر هم قدرت داشت که استاندار را مجاب به این جابجایی کند و اصلن هم نگران جیرفت نبود که چه تنش‌هایی را چند ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری باید تحمل کند.

حسن پور برای توسعه و ترقی سیرجان با کسی شوخی ندارد.

حالا دکتر اعظمی که اتفاقن همراه‌ترین و هماهنگ ترین نماینده استان با هیات دولت و استانداری است و دو هفته قبل در هنگام حضور ظریف در مجلس برادری اش را با دولتیان ثابت کرده، باید بدون مماشات پای انتخاب فرمانداری بومی، جوان و با تجربه برای جیرفت بایستد، تا حساب کار دست خیلی‌ها بیاید که اعظمی با تفکر باز و تعاملات منطقی اش، حسن‌پور دومی در مجمع نمایندگان استان است که خود و جایگاهش را در حاشیه نمی‌پسندد و می‌خواهد پرانرژی در وسط گود باشد و صدالبته جوابگو به مردم و نخبگان شهرش که از فردای معرفی فرماندار جیرفت او را به چالش می‌کشند. هم بابت رفتن عطاپور هم بابت کسی که معرفی خواهد شد.

به قلم: محمد رضا واحدی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2505

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =