در تحلیل عملکرد عطاپور وزیری فرماندار جیرفت؛ موفق در حوزه سیاست، ناموفق در حوزه اجرا

به گزارش سایت جیرفت من: ابوذر عطاپور وزیری فرماندار جوانی که سابقه فرمانداری سه شهرستان در جنوب کرمان را در کارنامه مدیریتی خود دارد، تقریباً رفتنش از جیرفت قطعی شده و طی همین روزهای آتی به‌عنوان فرماندار ویژه سیرجان معرفی خواهد شد.

درباره عملکرد عطاپور در دوره تصدی فرمانداری جیرفت باید عملکرد او را از دو منظر سیاسی و اجرایی جداگانه دید.

از منظر سیاسی او در زمره‌ی فرمانداران موفق این دولت بوده است، اینکه توانسته است در فضای سیاسی به‌شدت سیاست‌زده‌ی شهرستانی مثل جیرفت بدون هرگونه حاشیه‌ای ظاهر شود، یک نکته مثبت در پرونده‌ی سیاسی اوست.

مدیریت موفق فضای انتخابات اخیر نمایندگی مجلس در شهرستان جیرفت، به‌طوری که خروجی آن تنها حوزه انتخابیه‌ای در استان می‌شود که نماینده ای همسو با دولت از آن راهی مجلس می‌شود، دومین نکته‌ی مثبت در پرونده سیاسی این جوان دهه‌ی شصتی است.

اما از لحاظ اجرایی عطاپور به مثابه سیاست موفق ظاهر نشد و علی‌رغم برخورداری از سن جوانی، مردم جیرفت از او تحرک و عملکرد قابل قبولی ندیدند و بیشتر فرمانداری نشسته بر پشت میز بود، تا مدیری جهادی ایستاده تمام قد در میدان برای خدمت.

زمانی که کشاورزان این شهرستان از عدم فروش محصولات‌‌ تولیدی‌شان (اعم از پیاز، گوجه و…) آه‌‌شان به ثریا می‌رفت، عطاپور حتی یکبار هم به میان این تولیدکنندگان (درواقع رزمندگان جنگ اقتصادی در این منطقه) نرفت تا از نزدیک حتی درد و دل‌های آنان را بشنود، چه برسد به اینکه بخواهد برای حل این مشکل‌شان چاره‌جویی کند.

در دو سفر استانی ریاست محترم جمهوری به این استان که در مجموع ۲۰ هزار میلیارد پروژه و طرح صنعتی در شمال استان افتتاح صورت گرفت، و هم‌چنین در مسأله‌ی مهم انتقال آب از سرشاخه های هلیل‌رود به کرمان، عطاپور وزیری حتی یکبار به اعتراض لب به سخن نگشود.

در یک جمله بخواهم بگویم او در حوزه‌ی اجرا بیش از آنکه خدمتگزاری جهادی برای مردم خود و حافظ منافعی خوب برای منطقه‌‌اش در بحث اعتبارات و..‌. باشد، بله قربان‌گوی خوبی برای مرکز‌نشینان استان بود.

بقلم: نواب کمالی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2528

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − چهار =