کولاک دکتر اعظمی در جلسه شورای اداری استان کرمان

سد صفارود زندگی سال‌های آینده مردم منطقه جنوب را نابود خواهد کرد/ وزارت نیرو حق ندارد چاهی که ارتزاق مردم و کشاورزان است را پلمب کند‌/ استاندار در‌‌موضوع تقسیم استان با ما همکاری کند

به گزارش سایت جیرفت من: ذبیح‌الله اعظمی‌ صبح امروز در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب است.

وی با بیان اینکه در جلسه وزیر جهاد کشاورزی با کمیسیون کشاورزی مجلس، مشکلات کشاورزان جنوب استان کرمان عنوان شده است گفت: مرغداری‌های استان کرمان به‌دلیل نوسانات ارز و نبود خوراک لازم تعطیل شدند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مورد پُرکردن چاه‌های غیرمجاز که اِرتزاق کشاورزان ما از این چاه‌ها است باید ابتدا مشکل معیشتی آنها برطرف و سپس منبع تامین معیشت آنها قطع شود.

وی با بیان اینکه نصب کنتورهای حجمی برای چاه‌های کشاورزی در جلسه کمیسیون کشاورزی با وزیر نیرو تامین شده است گفت: وزارت نیرو حق ندارد چاهی را که ارتزاق مردم و کشاورزان است را پلمب کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه صحبت خود خاطرنشان کرد: 43 سد در این دولت ساخته شده که با ساخت سد صفا‌رود در بالادست، حوزه هلیل‌‌رود و جازموریان را دچار تنش کرده و زندگی سال‌های آینده مردم این مناطق را نابود خواهد کرد، که می‌طلبد استاندار با کارهای کارشناسی به این موضوع رسیدگی کنند.

اعظمی بیان کرد: راه آهن جیرفت – بم باید با جدیت پیگیری شود و دولت موظف است آن را به سرانجام برساند.

وی در ‌خاتمه با اشاره به اینکه کرمان پهناورترین استان کشور است و فاصله دورترین نقاط در این استان ۸۰۰ کیلومتر است، گفت: استاندار کرمان در واقع چهار استان را اداره می‌کند و خواه ناخواه نمی تواند به همه نقاط سرکشی کند و درخواست داریم استاندار به ما کمک کند تا استان کرمان به سه یا چهار استان تقسیم شود.

بقلم: نواب کمالی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2535

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =