گروه‌های جهادی در جنوب کرمان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی پا به میدان عمل گذاشتند

با همکاری دستگاه قضایی و در راستای منویات رییس قوه قضاییه/ گروه های جهادی در جنوب کرمان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی پا به میدان عمل گذاشتند.

به گزارش سایت جیرفت من: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از ورود گروه های جهادی فعال در جنوب استان به موضوع کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه زندان خبر داد.

حسین سلامی اظهار داشت: پس از تاکیدات حضرت آیت الله رییسی ،رییس قوه قضاییه بر نقش سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های جهادی در عرصه عدالت‌خواهی، آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری حقوق عامه توسط این نهادها، دادستانی جیرفت همکاری خود را با این نهادها آغاز کرده است.

دادستان جیرفت گفت: طی همین مدت کوتاه اقدامات مثبت و موثری از سوی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مددجویان زندان جیرفت صورت پذیرفته است که می توان به راه اندازی کارگاه عروسک بافی و مکرومه بافی ویژه بانوان زندان جیرفت اشاره کرد که منابع مالی آن توسط این گروه ها تامین شده است.

وی گفت: طبق فرمایشات رییس قوه قضاییه “درست است که دادستان مدعی‌العموم است اما گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم‌نهاد هم می‌توانند توجه به حقوق عامه را مطالبه کنند”

گروه های جهادی در جنوب استان بالغ بر دویست بسته غذایی شامل اقلام اساسی تهیه و در ایام کرونا بین خانواده های نیازمند زندانی توزیع نموده اند.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از اقدامات شایسته ای که صورت پذیرفته است حضور مستمر پزشکان و دندانپزشکان درقالب گروه های جهادی در زندان جیرفت بوده است که به ویزیت و درمان رایگان مددجویان پرداخته‌اند.

سلامی ادامه داد: از دیگر اقدامات گروه های جهادی می توان به برگزاری برنامه های مذهبی، فرهنگی و ارائه مشاوره در زمینه های مختلف به مددجویان که این فعالیت ها با همکاری بنیاد فرهنگی صدر و گروه جهادی فانوس جنوب صورت پذیرفته است اشاره کرد.

وی افزود: گروه های جهادی با تاسی از ائمه اطهار و خداباوری و اخلاص و اعتماد به نفس همواره نشان داده‌اند که می توانند کارهای سخت و دشوار را با بهترین کیفیت انجام دهند.

سلامی عنوان کرد: آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست و کسانی که به هر دلیل دچار آسیب اجتماعی شده‌اند، باید اصلاح شده و به جامعه بازگردند و در این رابطه دادستانی جیرفت آمادگی لازم را دارد تا با گروه های جهادی در بازاجتماعی‌کردن افراد آسیب‌دیده همکاری نمایند.

گفتنی است حضور گروه‌های جهادی در زندان‌ها در راستای اجرایی شدن دستورالعمل حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی ،رییس قوه قضاییه در مورد نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه می باشد.

منبع: روابط عمومی دادگستری شهرستان جیرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2539

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =