امام جمعه موقت عنبرآباد: واگذاری جزیره کیش طنزی خنده‏‌دار است

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا امام جمعه موقت شهر عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: در تعریف تقوا اینطور بیان شده؛ حفظ کردن نفس است از آنچه که برایش ضررش دارد فلذا طی حدیثی گرانسنگ از امام صادق(ع) که فرمودند: تقوا يعني آنجا که خداوند دستور داده حاضر باشي، تو را غايب نبيند و آنجا که نهي کرده، تو را مشاهده نکند.

وی عنوان کرد: رمز حرکت صعودی یک جامعه به سمت تقوا در این شرایط بد جهان، تحکیم رابطه با امام معصوم و رهبر جامعه است و مادامی که ما این رابطه را در دوران غیبت محکم کنیم از بلایا و خطرات آخرالزمان محفوظ می مانیم.

وی با بیان اینکه رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا امروز از مصادیق تقوا محسوب می شود افزود: امروز در این شرایط بد دنیا که ویروس کرونا سلامت، تفریح، اقتصاد و حتی مسایل معنوی را تحت الشعاع خود قرار داده، رعایت اصول بهداشتی که ساده‌ترین آنها زدن ‌ماسک و رعایت بهداشت فردی است از مصادیق مهم تقوا محسوب می شود.

خطیب نماز جمعه عنبرآباد مقابله با کرونا را نوعی جنگ دانست و ابراز داشت: مردم ما در شروع مقابله با این ویروس، همه جهان را با حرکت‌های جهادی همچون رزمایش کمک مومنانه متحیر کرد که جامعه باز هم به این رزمایش‌ها نیاز دارد و حرکت های جهادی مردم و بسیجیان برای مقابله با این ویروس باید دوباره زنده شود.

وی با اشاره به 26 تیرماه سالروز آغاز فعالیت شورای نگهبان گفت: در جمهوری اسلامی ایران نهاد شورای نگهبان تجلی بخش قانون در نهان خانه دموکراسی است.

وی افزود: شورای نگهبان به عنوان یک نهاد سیاسی مستقل ضامن اسلامیت و نیز پاسدار قانون اساسی محسوب می‌شود؛ زیرا با اختیاراتی که دارد، مانع تصویب قوانین مغایر با شرع و قانون اساسی می‌شود.

حجت الاسلام فضیلتی نیا با اشاره به دیدار نمایندگان منتخب مردم در مجلس با رهبر معظم انقلاب گفت: بیانات حکیمانه و پدرانه رهبر معظم انقلاب، ترسیم نقشه راه و سیاست کلی نظام برای مجلس و زمینه‏ سازی برای تحقق کامل‏ تر دولت اسلامی و همانند همیشه آرامش بخش و راهگشا بود.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری، امیدآفرینی و نگاه امیدوارانه به شرایط کشور و تمجـید مسئولیت‏ آفرین را از نقاط قوت مجلس یازدهم برشمردند و فرمودند: مجلسِ تشکیل شده یکی از قوی ‏ترین و انقلابی ‏ترین مجالس دوران انقلاب محسوب می شود.

امام جمعه موقت عنبرآباد با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب به نمایندگان گفت: ترجیح دادن مسائل مردمی و ملی بر مسائل جناحی و شخصی، اسیر جَو نشدن، تعهد در مقابل سوگندی که در آغاز مجلس دسته‏ جمعی اداء می‏شود، و دادن اولویّت به مسائل کلیدی کشور همچون؛ مسئله‏ی تولید، مسئله‏ ی اشتغال، مسئله‏ ی مهار تورّم، مدیریّت نظام پولی و مالی، عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت، مسئله‏ ی مسکن، مسئله‏ ی ازدواج جوانان، مسئله ی فرزندآوری و مسئله‏ ی مدیریّت فضای مجازی از توصیه های مهم رهبر معظم انقلاب به نمایندگان جدید بود.

وی با اشاره به سند همکاری ایران و چین در سطح ایران و جهان گفت: حمله هماهنگ جبهه رسانه‏ ای غرب و پیاده نظام منطقه‏ ای و داخلی آن، جای بسی سئوال و ابهام دارد! به راستی این جریان و امتداد خارجی آن چه زیانی از این همکاری دوجانبه و متوازن خواهند دید؟

وی در ادامه افزود: از سال ۹۴ تاکنون، سه پیش‏ نویس سند همکاری‏های جامع تهیه شده و بحث و بررسی‏ های دوجانبه در حال انجام است و این سند در حال حاضر نه بین دو کشور نهایی شده و نه فرآیند قانونی تصویب و اجرای آن طی شده است منتهی هجمه سنگین و بی‏ سابقه رسانه‏ ای با آتش تهیه پرحجم خبرسازی‏ های دروغ و گمانه‏ زنی‏های کاذب و داده‏ سازی‏های معنادار برای ایجاد فتنه جدید شروع شده است.

وی با بیان اینکه گفته می شود نگاه به شرق با شعار نه شرقی، نه غربی منافات دارد ‏گفت: منظور از شعار نه شرقی، شرقِ ایدئولوژیک و استعمارگر بود که نماد آن اتحاد جماهیر شوروی سابق بود که سمبل کمونیسم و ضدیت با دین در عرصه فکری معرفتی و سوسیالیسم در عرصه اقتصادی بود، نه شرقی یعنی نه به جریان فکری ضدخدایی و ضددینی. در حالی که منظور از شرق در حال حاضر، شرقِ جغرافیایی آسیای با چهارونیم میلیارد جمعیت است؛ لذا این حرف یک مغالطه فریبکارانه است که از سوی برخی وادادگان به غرب مطرح می‏شود.

حاج آقا فضیلتی نیا همچنین با اشاره به اینکه می گویند جزیره کیش به کشور چین واگذار شده گفت: واگذاری جزیره کیش طنزی خنده‏ دار است بلکه در متن سند مذکور فقط اشاره به سرمایه‏ گذاری در مناطق آزاد شده است، و بخش خصوصی در کیش بیش از سی هزارمیلیارد تومان سرمایه‏ گذاری کرده است لذا با این حساب اساسا چنین کاری شدنی نیست ضمن این‏که طبعا میزان معاملات تجاری تابع توافق‏ ها و قرار دادهای بعدی است. ‏

وی با تسلیت سالگرد شهادت جانگداز امام جواد الائمه (ع) و تبریک سالگرد ازدواج امیرالمؤمنین (ع) و صدیقه طاهره (س) در یکم ذی الحجه گفت: اساس ازدواج در اسلام بر سادگی است که این در ازدواج مولای متقیان و حضرت زهرای مرضیه مشهود بود.

وی در پایان از مسولین شهر سرکشی از محله های کمتر رسیدگی شده و محروم شهر را درخواست و به مصرف کمتر آب و برق در فصل بسیار گرم تابستان و رعایت اصول بهداشتی در اماکن شلوغ توصیه کرد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2555

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 19 =