پیگیری‌هایی که نتیجه داد/ تصفیه‌خانه برای بافت جدید شهر جیرفت کی احداث خواهد شد؟

به گزارش سایت جیرفت من: طی روزهای اخیر بود که خبر بازدید تعدادی از مقامات مسئول شهرستان از پروژه تصفیه ‌خانه در حال احداث حذف آرسنیک آب شرب بافت قدیم شهر جیرفت رسانه‌ای شد.

۱۸ مرداد ماه سال گذشته بود که ابتدا حجت‌الاسلام سعادت‌فر در خطبه‌های نماز جمعه جیرفت موضوع غیراستاندارد بودن آب شرب مردم شهرستان جیرفت را مطرح کردند و آب آشامیدنی سالم، بهداشتی و عاری از املاح مضر را حق طبیعی مردم این شهر عنوان داشتند و از مسئولان مطالبه کردند که تا به حد استاندارد رسیدن آب شرب مردم جیرفت از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

سه هفته بعد (۸ شهریور ۹۸) باز امام جمعه جیرفت در خطبه‌های خود به این موضوع مهم که با سلامت مردم سر‌‌وکار داشت پرداختند و ضمن ارائه راهکارهایی بعنوان راهکار میان‌مدت نصب تصفیه خانه‌های آب در این شهر را پیشنهاد دادند و بعد از آن نامه‌نگاری‌‌ها و تماس‌های تلفنی با وزیر نیرو و مسئولان پایین دستی مربوطه داشتند و این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کردند تا اینکه قول مساعد شخص وزیر نیرو را در این رابطه گرفتند و طی ماه‌های گذشته با تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان این خواسته‌ی مهم مردم محقق شد.

قرار است با تکمیل و افتتاح این پروژه ظرف ۱۰ روز آینده آرسنیک موجود در آب شرب بافت قدیم شهر جیرفت (که در این شهر چند برابر حد مجاز است) تا مقدار قابل توجه‌ای رفع شود، این خبر خوبی است اما نگرانی‌ها در مورد آب شرب بافت جدید این شهر هم‌چنان سر جایش باقی است.

ضمن تشکر از تمام مسئولانی که در تأمین این خواسته‌ی به‌‌حق مردم شهرستان جیرفت گامی برداشتند، انتظار است گام‌ بعدی را هم برداشته و در موضوع بافت جدید شهر جیرفت که بخش جمعیتی زیادی را پوشش می‌دهد هم نسبت به نصب تصفیه ‌خانه اقدامات لازم را در آینده نزدیک انجام دهند.

هرچند نصب تصفیه ‌خانه‌ها بعنوان راهکار میان مدت می‌تواند تا حدودی مفید باشد، اما راهکار اساسی در درازمدت فقط انتقال آب از سد جیرفت می‌تواند باشد که این مهم و تأمین بودجه آن باید از اولویت‌های همه‌ی مسئولین این شهرستان و از جمله نماینده محترم مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی باید باشد.

بقلم: نواب کمالی

انتهای پیام۱۰۰۱*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 8 =