مراسم عزاداری شهادت امام محمد باقر (ع) در جیرفت برگزار شد

به گزارش سایت جیرفت من: شامگاه امشب ۶ مرداد مراسم عزاداری و سوگواری شهادت امام محمد باقر علیه السلام در حسینیه فرهنگیان جیرفت برگزار شد.

حجت الاسلام رضا سعادت فر در این مراسم، گفت: روضه لطف و صفای ویژه ای دارد و روزه اهل بیت علیهم السلام نمک خاص خودش را دارد و روضه و مجلس عزای این امام بزرگوار، روضه ویژه ای است که هر کسی توفیق کسب فیض آن را ندارد.

امام جمعه جیرفت افزود: از هیئت حضرت معصومه (س) تشکر می کنیم که در این ایام، روضه اهل بیت علیهم السلام را بپا می دارند و در این ایام برپایی مجلس عزای اهل بیت علیهم السلام نوعی جهاد و احیای روضه است و اشک ریختن در هییت و روضه زندگی انسان را با برکت می کند.

وی بیان کرد: در روایت است امام باقر علیه السلام فرمود؛ پایه و اساس اسلام بر ۵ ستون و پایه از جمله نماز، روزه، خمس و زکات و ولایت می باشد.

حجت الاسلام سعادت فر ابراز کرد: نماز موجودی زنده است چون قرآن می فرماید؛ نماز موثر است و در محیط اطرافش تاثیر می گذارد، نماز ناهی از فحشا و منکر است یعنی اگر نماز خوان گناهی کرد یک ندایی از درون به وی تذکر می دهد و انسان باید روزه بگیرد زیرا امری واجب است.

سخنران مراسم شهادت امام محمد باقر علیه السلام عنوان کرد: انسان باید در موضوعات اقتصادی به حلال بودن مال خود توجه ویژه داشته باشد و شاید با پرداخت خمس و زکات مال کم شود اما مال با برکت می شود.

وی اظهار کرد: یکی از پایه ها و اساس اسلام که بسیار مهم است ولایت می باشد، عید غدیر را در پیش رو داریم و باید مراسم بزرگداشت این روز را با شکوه برگزار کنیم.

حجت الاسلام سعادت فر تاکید کرد: در ولایت پذیری صرف اعتقاد داشتن به ولایت کافی نیست بلکه انسان باید کلیه امور زندگی را به افق ائمه اطهار علیهم السلام تنظیم کند و مشکلی که موجب شده حدود یکهزار سال امر فرج به تاخیر بیفتد، آن است که ما هنوز ظرفیت پذیرش حرف ولی عصر (عج) را بدون چون و چرا را پیدا نکرده‌ایم و برخی امام زمانی را دوست دارند که به افق دل آنها حرف بزند و رفتار کند.

امام جمعه جیرفت خاطرنشان کرد: بسیاری دَم از ولایت مداری می‌زنند اما حرف های ایشان را نقد می کنند و ایام انقلاب اسلامی، ایام تربیت پذیری ماست و کسی که نتواند تابع ولایت فقیه باشد، نمی تواند تابع امام زمان (عج) نیز  باشد.

وی ابراز کرد: اهمیت ولایت مداری تسلیم بودن است و خواسته امروز ولایت این است که فرهنگ کار، فرهنگ غالب شود و کار اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی مهم است.

حجت الاسلام سعادت فر عنوان کرد: شهادت امام محمد باقر علیه السلام دروازه ورود به محرم و کربلا است و برات کربلا و اشک و روضه را باید از همین ایام گرفت.

امام جمعه جیرفت تصریح کرد: مراسم ماه محرم امسال باید با عظمت سال های گذشته و با رعایت نکات بهداشتی برگزار شود و در مورد محرم هر محدودیتی بجز تعطیلی را می پذیریم.

وی با بیان این مطلب که به جز محدودیت تعطیلی، افتخار ما این است که حیات و مرگ ما حسینی باشد، اظهار کرد: برخی وسوسه می‌کنند که روضه در فضای مجازی برگزار شود و این برای ضرورت است مانند مریضی که بستری بیمارستان است و کسانی که سالم هستند بایستی به هیئت و روضه بروند، در روضه و هیئت ضوابط بهداشتی بایستی رعایت شود.

انتهای پیام۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=2687

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =