استاندار شجاعت کند و عذر مدیران کم‌کار و بی‌‌عرضه جنوب را خواسته و کار را به جوانان با‌انگیزه بسپارد

به گزارش سایت جیرفت من: سخنان روز گذشته استاندار کرمان در جلسه کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان، واکنش‌های بسیاری در رسانه‌ها و فضاهای مجازی داشت.

علی‌الخصوص آن بخش از صحبت‌ها که وی از کم کاری مدیران اجرایی جنوب گلایه کرده و اظهار داشته بود: چگونه می‌خواهید با این کم‌کاری های فراوان جنوب کرمان را گسترش دهید؟

واقعیت این است که جز معدود مدیرانی (که از جوانان هستند)، بسیاری از مدیریت‌های جنوب از تحرک و کارآیی لازم برخوردار نبوده و یا جرأت و جسارت برخورد با مشکلات و رفع موانع نداشته و راحت‌ترین کار برایشان مخالفت با اجرای طرح‌ها بر اساس دستورالعمل‌‌های روتین است، کاری که به گفته‌‌ی استاندار کرمان یک ربات هم می‌تواند انجام دهد!

مدیرانی (و معاونان مدیران کلی) که روی کار آمدن آنان بیشتر حاصل رانت و رابطه در دوره‌ی چهار ساله‌‌ی گذشته بوده و محکم به میز و صندلی ریاست خود چسبیده‌اند و هر روز ماندن آنان برای این منطقه جز خسران و عقب‌ماندگی بیشتر به همراه ندارد.

نکته جالب در مورد برخی از آنان این است که در شبکه‌های اجتماعی هر ساعت از شبانه‌روز؛ چه وقت اداری و چه غیراداری، که نگاه می‌کنی می‌بینی اینها آنلاین هستند! حال کی به مشکلات مردم رسیدگی می‌کنند، الله اعلم! انگاری که رضایتمندی مردم را هم مجازی جستجو می‌کنند.

با وجود این مدیران است که در جلساتی مثل جلسه‌ی دیروز بارها و بارها مشکلات بیان می‌شوند، راهکارهای رفع موانع گفته شده و در دستور کار مسئولان ادارات مختلف قرار می‌گیرد اما در جلسه بعد که غالباً پس از چندین ماه برگزار می شود، هیچ یک از مصوبه‌ها اجرایی نشده است!

مسئولان اجرایی در جنوب برای کم‌کاری خود بهانه می‌آورند و سعی دارند برای مبرا کردن خود، کم‌کاری‌ها را به نهاد دیگری نسبت دهند. چگونه با وجود این چنین مسئولانی می‌توان انتظار عمران، آبادانی و اشتغال‌زایی در جنوب داشت؟ با وجود این چنین مسئولانی است که این منطقه با وجود برخورداری از ثروت‌های غنی و استعدادهای طبیعی کم‌نظیر و بعضاً بی‌نظیر (به فرموده رهبری) هنوز نام محروم‌ترین نقطه‌ی کشور را یدک می‌کشد!

خدمت استاندار محترم کرمان که توسعه جنوب کرمان را مستلزم شجاعت، شهامت و تغییر رویکرد مدیران دانستند، باید عرض نماییم که سه سال، چهار سال و بعضاً شش و هفت سال هیچ بخاری از این مدیران بلند نشده و رویکردی جز روزمرگی نداشته‌اند، و انتظار این‌که این یک‌‌سال آخر شجاعت و شهامت به خرج داده و یا تغییر رویکرد بدهند راه به جایی نخواهد برد، مگر اینکه شجاعت و شهامت را شما به خرج بدهید و با یک حرکت انقلابی عذر همه‌ی مدیران کم‌کار و بی‌‌عرضه را در این منطقه خواسته و کار را به جوانان با‌انگیزه و فعال و بانشاط بسپرید، و بعد از آن تا همیشه این دعای خیر مردم جنوب است که بدرقه راه‌تان خواهد بود.

بقلم؛ نواب کمالی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=2776

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =