امام جمعه ساردوییه: عزاداران حسینی، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

به گزارش سایت جیرفت من: دیشب ۳۰ مرداد، مصادف با اولین شب از ماه محرم، مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام در جوار بارگاه امام زاده سلطان سید احمد در شهر درب بهشت با رعایت کامل نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی اقامه شد.

حجت الاسلام «حسین جهانبانی» در مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام، گفت: مراسم عزاداری باید مطابق کلیه دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شود.

امام جمعه بخش ساردوئیه افزود: با توجه به شرایط موجود، امسال هئیت های عزاداری نمی توانند دسته های عزاداری راه اندازی کرده و همچنین نباید سفره نذری برپا کنند.

وی خاطرنشان کرد: عزاداران حسینی نیز بایستی به منظور حفظ سلامت خود و سایرین از ماسک استفاده کرده و در مجلس عزای امام حسین علیه السلام با فاصله اجتماعی بنشینند.

حجت الاسلام جهانبانی تاکید کرد: مدت زمان مجاز برای برپایی مجلس عزاداری در فضای بسته یک ساعت و در فضای باز نیز ۲ ساعت است و هیئت های عزاداری باید به این مهم توجه جدی داشته باشند.

امام جمعه بخش ساردوئیه ابراز کرد: دشمن به دنبال کمرنگ شدن مجلس عزای امام حسین علیه السلام است اما عاشقان ابا عبدالله الحسین علیه السلام با رعایت کامل نکات بهداشتی جواب دندان شکنی به دشمنان می دهند.

وی عنوان کرد: در شب اول ماه محرم مسلم ابن عقیل به کوفه آمد تا مردم را برای پذیرایی از امام حسین علیه السلام آماده کند.

حجت الاسلام جهانبانی تاکید کرد: در روایت است که امام حسین علیه السلام فرمود؛ من برای اصلاح امت جدم و برای برپایی امر به معروف و نهی از منکر از مکه خارج می شوم.

امام جمعه بخش ساردوئیه اظهار کرد: در بر پا داشتن امر به معروف و نهی از منکر باید از سیره امام حسین علیه السلام درس بگیریم و در اولین گام باید با فرد گناهکار با عطوفت برخورد کنیم.

وی ادامه داد: در تذکر دادن باید مواظب بود و آن کسی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کند باید خودش اهل عمل باشد.

 حجت الاسلام جهانبانی بیان کرد: در تاریخ داریم که پیامبر اسلام بردگان را آزاد می کردند و فرزندان و نسل آن برده به آزاد شدن جدشان به دست پیامبر اکرم (ص) افتخار می کردند.

امام جمعه بخش ساردوئیه در خاتمه ابراز کرد: از هیئت های عزاداری سلطان سید احمد و ثارالله که میزبانی مجلس عزای امام حسین علیه السلام را بر عهده دارند، تشکر می‌کنم.

انتهای پیام ۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=2844

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =