امام جمعه عنبرآباد: بحث ظهور ارتباط مستقیمی با واقعه عاشورا دارد

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام والمسلمین رضا سالاری، امام جمعه شهرستان عنبرآباد، در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: تقوا سرمایه شرافت و کمال واقعی است.

وی با تسلیت پیشاپیش فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) افزود: بحث ظهور ارتباط مستقیمی با واقعه عاشورا دارد؛ فلذا هنگام ظهور، حضرت ولی عصر(عج) به روضه جدش امام حسین(ع) اشاره می کند و با اینگونه معرفی کردن خود، نشان می دهد که امام زمان(عج)، خویش را به گونه ای معرفی می کند که متناسب با شناخت دوره ظهور باشد.

ایشان عنوان داشت: با نشستن و دست روی دست گذاشتن ظهور نزدیک نمی شود، بلکه ظهور دست یافتنی است باید بلند شد و قفل های ظهور را با حرکت باز کرد و کلید ظهور به عاشورا ارتباط دارد لذا عاشورا باید به جهانیان خوب شناسانده شود.

وی گفت: اگر کسی فرهنگ حسینی(ع) را به جان خرید از همه فتنه های آخرالزمان در امان خواهد بود.

امام جمعه عنبرآباد ابراز داشت: در شرایط کنونی با شعار کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا میبایست روی چندتا مطلب تاکید کرد؛ اول انگیزه دفاع از دین باید در همه ما مردم و مسئولین قوی شود، دوم همه امکانات کشور برای حفظ دین باید به نحو احسن بکارگیری شود، سوم اینکه بصیرت خویش را تقویت کنیم و با ولایت پذیری، به حضرت ابوالفضل العباس(ع) تاسی کنیم، چهارم با نگاه به شعار مذکور یعنی سازش و تسلیم در مقابل یزید زمان راه ندارد و همیشه در مقابل دشمن آماده باشیم.

وی خاطرنشان کرد: دنیا بی سابقه ترین شکست آمریکا در مخالفت با تحریم تسلیحاتی ایران توسط آمریکا را به چشم خود دید و این برای کشور ما عزت محسوب می شود.

ایشان ابراز داشت: مدیر کل آژانس بین المللی باید بداند، همکاری کشور ما با آژانس حدودی دارد و اگر آژانس بهانه جویی کند دیگر دلیلی بر همکاری ایران با آژانس انرژی اتمی وجود ندارد.

حجت الاسلام سالاری با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: از فرماندار پرتلاش شهرستان تشکر می کنم بخاطر تلاش بی وقفه ایشان که کمتر در فرمانداران دیده شده است.

ایشان با تشکر از هیآت مذهبی شهرستان گفت: عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) به نحو مطلوب در شبهای محرم برگزار شد که تشکر می کنم از همه مسئولین هیآت مذهبی و مقرر شد روز تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) نیز در گلزار شهدای گمنام از ساعت ۸ الی ۱۰ برگزار می شود.

وی با تشکر از شهردار عنبرآباد مبنی بر شروع ساخت بارگاه شهدای گمنام افزود: از همه عنبرآبادی های عزیز و مسئولین محترم خواهش می کنم در تکمیل بارگاه شهدای گمنام گام اساسی بر دارند و این یک وظیفه برای همه ما است.

وی با اشاره به دیدار هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب گفت: در جلسه هیئت دولت جان کلام مقام معظم رهبری، تکمیل و تسریع کارهای باقی مانده در این یکسال از عمر دولت بود.

انتهای پیام۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=2857

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =