امام جمعه جیرفت، به منظور اطلاع از وضعیت بیمارستان امام خمینی(ره) جیرفت و آمادگی کادر درمانی این بیمارستان در مواجهه با بیماران احتمالی کرونا، بازدید کرد

به گزارش سایت جیرفت من: ححت الاسلام دکتر رضا سعادت فر در حاشیه این بازدید گفت: در بازدیدی که امروز از بیمارستان امام خمینی (ره) داشتیم الحمدالله فضای فیزیکی این بیمارستان به لحاظ آمادگی بالای پرسنل و امکانات، فضای خوبی است.

امام جمعه جیرفت افزود: خوشبختانه تاکنون مورد مثبتی از بیماری کرونا نه تنها در سطح شهرستان جیرفت بلکه در کل جنوب کرمان نیز گزارش نشده است.

وی بیان کرد: به مردم این اطمینان را می دهیم که با رعایت نکات بهداشتی هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد بنابراین به شایعات فضای مجازی در خصوص بیماری کرونا توجه نکنند زیرا این شایعات با هدف قرار دادن امنیت روانی جامعه منتشر می شوند.

حجت الاسلام سعادت فر خاطرنشان کرد: قدرت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا بسیار قوی است اما در بحث مقابله با این شایعات مردم باید همکاری کنند.

امام جمعه جیرفت اضاافه کرد: در برخی از این شایعات گفته شده است چون آزمایشات در شهرستان جیرفت انجام داده نمی شود بنابراین نتایج صحیح نیست و آنها قادر به تشخیص نیستند این مطلب درست نیست، چون آزمایشات تا قبل از این، به صورت متمرکز در تهران انجام می شد و اکنون نیز در مرکز استان کرمان انجام می شود.

وی ادامه داد: در شهرستان جیرفت و سایر شهرستان ها، از موارد مشکوک نمونه برداری و به مرکز استان ارسال می شود و چنانچه مورد مثبتی باشد علاوه بر این که در سطح شهرستان اعلام می شود بلافاصله در آمار ملی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز ثبت خواهد شد.

حجت الاسلام سعادت فر عنوان کرد: بنابراین با قاطعیت می توان گفت که به فضل خداوند تا این لحظه موردی شهرستان جیرفت و جنوب کرمان نداریم البته همان طور که حضرت آقا فرمودند؛ بایستی نکات بهداشتی رعایت شود اما بدانید به هر حال این ویروس اولین ویروس در این کشور نیست و آخرین مورد نیز نخواهد بود و ان شاءالله به فضل الهی به زودی زود نابود خواهد شد.

امام جمعه جیرفت اظهار کرد: کار ابتکاری که در این بازدید شاهد آن بودیم تولید روپوش و ماسک بود که کار ارزشمندی است.

وی تصریح کرد: یکی از بهترین راهکارهای دینی برای دفع بلا پرداخت صدقه است و یکی از بهترین صدقات، صدقه در مسیر بهداشت و درمان است بنابراین همین جا از خیرین درخواست می کنم در تهیه تجهیزات لازم از قبیل ماسک، روپوش و مواد ضدعفونی کننده به کمک دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیایند تا ان شاءالله با همکاری همه این مشکل هر چه سریع تر رفع شود.

حجت الاسلام سعادت فر خاطرنشان کرد: در مواجه با مشکلات و کاستی ها باید نقاط قوت را نیز دید، این همدلی و همراهی مردم و تلاش جامعه پزشکی از نقاط قوت وضعیت کنونی است.

وی در پایان از زحمات ریاست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت که نه تنها در تحول بیمارستان ها بلکه در تحول نظام درمان در جنوب کرمان زحمت کشیده و از پزشکان و پرستاران نیز تشکر کرد.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=292

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 19 =