لازمه رشد و توسعه، جوانانی سالم، سرزنده و شاداب است

به گزارش سایت جیرفت من: مهدی ارم‌بین رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان جیرفت در سخنرانی قبل از خطبه‌های نمازجمعه ۲۵ مهر ۹۹ ضمن تسلیت شهادت پیامبر اکرم (ص)، امام حسن (ع) و امام رضا (ع) و با اشاره به حضور ورزشکاران و تشکر از حضورشان در نمازجمعه گفت:

»در آستانه‌ی هفته تربیت بدنی هستیم و اهمیت و جایگاه ورزش بر هیچکس پوشیده نیست.

»متاسفانه با توجه به وسعت و جمعیت، شهرستان جیرفت به جایگاه و حق خودش نرسیده است و امیدواریم که در آینده به مرحله‌ای برسیم که همگی دغدغه ورزش را داشته باشیم.

»متاسفانه در جیرفت، کمترین سرانه‌ی ورزشی نسبت به جمعیت و در حد کمتر از دو دهم (۰/۲) متر را داریم.

»این شهرستان با توجه به وضعیت جغرافیایی و قرار داشتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر در معرض آسیب‌های جدی قرار دارد و می‌طلبد که توجه مسئولین به این حوزه بیشتر باشد و نمی‌توان ورزش را با سبک کنونی دنبال کرد.

»ورزش در خیلی از شهرستان‌های شمالی استان، بعنوان موضوع بسیار مهمی دنبال می‌شود و در نتیجه به موفقیت‌های زیادی دست پیدا می‌کنند.

»لازمه رشد و توسعه، جوانانی سالم، سرزنده و شاداب است.

»سال گذشته یکی از شهرستان‌های شمال استان کرمان، حدود ۶۰ تیم در حوزه‌های مختلف ورزشی در لیگ‌های کشوری داشته و ۲۱ تیم در سطح عالی ورزش تکواندو دارند و گردش مالی این شهر در حوزه ورزش نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان بوده است.

»جیرفت در حوزه ورزش بایستی به شهرهای موفق نگاه کند و گردش مالی سال گذشته جیرفت در حوزه ورزش، چهارصد، پانصد میلیون تومان بوده است و بیش از ۱۰ تا ۱۵ هزار نوجوان و جوان در حوزه ورزش، آینده‌ی روشنی برای خود متصور نیستند.

»برخی از نگرانی‌های ما برای حضور در میادین ورزشی کشوری شامل ساماندهی و تامین هزینه‌ها است.

»تمام تلاش ما این است که مسئولین شهرستان و استان را با چالشهای ورزش جیرفت آشنا و درگیر کنیم و در شرایط کرونایی چند ماه اخیر تلاش میکنیم که برخی از مشکلات انباشی که در بحث زیر ساختی بوده را مرتفع کنیم در بحث ساختارمندی و ساماندهی هییت‌ها و تیم‌های ورزشی کارهای مثبتی انجام شده است.

»برای روستاها در سال ۱۳۹۹ برنامه نصب ۲۰ تا ۲۵ چمن مصنوعی در نظر گرفته شده است زیرا توجه به روستاها کمک زیادی به رشد توسعه ورزش شهرستان دارد.

انتهای پیام۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=2943

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =