فرماندار جیرفت: تالارهای پذیرایی جیرفت با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند

به گزارش سایت جیرفت من: فرماندار جیرفت گفت: تالارهای پذیرایی شهرستان جیرفت تا ۱۰ آبان‌ماه با ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت کنند.

ابوذر عطاپور وزیری افزود: فعالیت تالارها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور ناظر مقیم دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

وی فعالیت تالارهای پذیرایی این شهرستان را از تاریخ یازدهم آبان‌ماه جاری به مدت ۲ هفته تعطیل اعلام کرد.

وی با بیان اینکه مساجد و مصلی مشمول برگزار نشدن برنامه‌های فرهنگی خواهند بود، بر مشارکت همه اقشار جامعه در مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد.

رییس شورای تامین جیرفت از ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم عزا و عروسی در این شهرستان بر اساس مصوبات ستاد کرونای شهرستان خبر داد و علت این تصمیم را جلوگیری از عادی سازی بیماری کرونا عنوان کرد.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک در تمامی دستگاه‌های دولتی همچنان اجباری است، گفت: تمامی دستگاه‌های دولتی به افراد بدون ماسک خدمات ارائه نکنند.

او همچنین از لغو همایش‌ها، سمینارها، نشست‌ها، تجلیل‌ها و برگزاری مسابقات تا اطلاع بعدی خبر داد و افزود: برنامه‌ها به صورت مجازی برگزار شود.

عطاپور وزیری، دورکاری ادارات و دستگاه‌های دولتی تا ۵۰ درصد نیروها با اولویت کارکنان ریسک‌پذیر را از مصوبات بیست و هفتمین نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دانست.

وی زمان فعالیت رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و مراکز پذیرایی را ساعت ۱۶ اعلام کرد و گفت: بعد از این ساعت با نظارت کارشناسان بهداشتی در صورت امکان خدمات به  صورت بیرون‌بَر ارائه شود.

فرماندار جیرفت از ممنوعیت تجمع و اجرای هر برنامه در آرامستان این شهرستان به مدت ۲ هفته خبر داد و بر همکاری شهرداری با نیروی انتظامی و پلیس راهور برای اجرای این برنامه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تردد به مناطق یلاقی و تفرجگاه‌ها نیز به مدت ۲ هفته ممنوع است، از برخورد قانونی با هنجارشکنان خبر داد.

عطاپور وزیری از ارائه خدمات دستگاه‌های مختلف به صورت غیرحضوری خبر داد و گفت: عرضه هرگونه کالا که منجر به ایجاد تجمع شود تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی بر نظارت کارشناسان مرکز بهداشت بر نانوایی‌های سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در نانوایی‌ها باید رعایت شود.

فرماندار جیرفت اظهار داشت: استفاده از ظرفیت سازمان تبلیغات در استفاده از بلندگوهای سطح شهر برای اطلاع رسانی مردم برای مقابله با ویروس کرونا از دیگر مصوبات ستاد کرونای شهرستان است.

نشست ویژه مقابله با ویروس کرونا امروز در محل فرمانداری جیرفت برگزار شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=3178

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =