سر خوش از خیابانی به نام جیرفت در تهران

به گزارش سایت جیرفت من: قلم حرمت دارد، جایگاه دارد، قلم مقدس است، خداوند به قلم سوگند یاد می کند، قلم محراب خدمتگزاری به بشریت است. قلم وقتی منزلتش بیشتر می شود که سلاح نشود، توهین نکند و تخریب نکند.

از زمان انتخاب جناب آقای دکتر اعظمی نماینده ی عزیز ، برادر شهید والا مقام ، فرهیخته و متخصص علوم کشاورزی و استاد و عضو هیات علمی دانشگاه دولتی جیرفت شاهد زحمات و تلاش ایشان برای اعتلای نام و آوازه ی حوزه ی انتخابیه ی جیرفت و عنبرآباد بوده ایم و به خود می بالیم که اکنون جنوب استان کرمان کلکسیونی از مردان پویا متعهد ، متخصص و دانشور در علوم مختلف دارد که به سهم خود برای جادوانه کردن نام و شهرت شهرهای خود سر از پا نمی شناسند.

چنان که دوست فرهیخته و نماینده ی شریف مردم نجیب جیرفت برای الگو برداری از طرحهای مکانیزاسیون و صنعتی در امور کشاورزی ، استان های شمال غرب کشور را در نوردید و نوید همکاری را در اجرایی و عملیاتی کردن آن گونه طرحها به مردم حوزه ی انتخابیه خود داد که جای بسی قدر دانی و خرسندی است.

لیکن در این مدت کوتاه از عمر مجلس وقتی که نگارنده پیشنهادات و اقدامات برخی نمایندگان را آنالیز و مقایسه می کند می بیند تفاوت از زمین تا آسمان است!

چرا که از پیشنهاد ختم دسته جمعی و نماز صبحگاهی گرفته تا اولویت بندی معضلات و مشکلات حوزه ی انتخابیه ، آن چنان‌ محکم ، متقن به سمع و نظر مردم و مسئولین می رسند‌ که تا قبل از این حتی کسی نام نمایندگان این حوزه های انتخابیه را نمی دانست نمونه ی بارز آن نام نمایندگان حوزه های انتخابیه ی چابهار و ایلام در همین مدت کوتاه عمر مجلس !. به این رویشهای بعد از انقلاب که در سایه سار نظام مقدس جمهوری اسلامی که به برکت خون هزاران شهید به بار نشسته اند ، باید آفرین گفت.

یا وقتی که خوش بود گر محک تجربه آید به میان شاهد حضور شخص رئیس جمهور در چند مرحله برای افتتاح صنایع فولاد و پتروشیمی که زمینه ی جذب جوانان جویای کار را دارد در حوزه ی انتخابیه سیرجان هستیم تفاوت آن که یارش دربر / با آن که دو چشم انتظارش بر در را در می یابیم.

اما در روزهای اخیر جناب آقای دکتر اعظمی نماینده ی جیرفت و عنبرآباد از شورای شهر تهران خواسته است که در تهران خیابانی به نام جیرفت*مزین شود که صد البته به جا و قابل ستایش و سپاسگزاری می باشد که از قضا با این پیشنهاد نماینده ی محترم موافقت و سریعا اجرایی شد و در واقع به نام دکتر اعظمی این خیابان در اذهان باقی خواهد ماند.

نکته ای که ذهن نگارنده را به خود مشغول کرده است این است که؛ در شرایط فعلی مهمترین خواسته ی مردم شریف این حوزه ی انتخابیه از نماینده خود ، که از دغدغه های اصلی آنها می باشد چه بوده؟

با داشتن ظرفیتهایی همچون تپه های باستانی کنار صندل و آثار و ابنیه ی تاریخی اسفندقه برای جهانی کردن نام و آوازه ی جیرفت در ردیف ثبت آثار ملی هم‌ اولویتی در دست اقدام بوده یا خیر؟

از گذشته تا به امروز مردم این حوزه در کنار سایر مردم شریف کشور در پاسداری از اصل نظام و میزبانی مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی گرفته تا حضور حماسی در تمامی میادین و مناسبتها و جنگ تحمیلی جانانه ایفای نقش و تعهد کردند و در این راه با نثار خون فرزندان برومند خود چه سرداران و چه جوانانی را تقدیم این انقلاب که نکرد تا خود را همطراز و هم ردیف سایر شهرستانهای مهم کشور بالا کشاندند! ولی این روزها با سومدیریتها متاسفانه سفره های مردم کوچک و کوچکتر می شود و با پدیده های نوظهوری همچون رانت و اختلاس و نجومی بگیر و ژن خوب خصوصی بری به جای خصوصی سازی رو به می باشند که از زمان انتصاب دکتر سید ابراهیم رئیسی در صدر قوه قضائیه این مسائل پیگیری و بر ملا شده
اما آیا نمایندگان عزیز هم در پی تدوین و اولویت قرار دادن قانونی برای بستن این منفذها و اجرایی کردن آن هستند یا فعلا اینها در اولویت نیست؟

همه ساله کشاورزان عزیز جیرفت با افت شدید قیمت محصولات رو به رو بوده و چندین سال پدیده ی شوم خشک سالی و از آن طرف بستن سدهایی در بالا دست هلیل رود امان کشاورزان را بریده و بستر خشک هلیل رود منشا بسیاری از ریز گردها بوده به طوری که قبل از رها سازی مقطعی هلیل رود حیات وحش و زندگی گیاهی و جانوری منطقه را به خطر انداخته و کشاورزان را به بانکها مقروض کرد!

آیا اولویتی برای صادرات محصولات کشاورزی و اعطای حقابه ی کشاورزان استمهال بدهی های کشاورزان به بانکها در دست اقدام هست یا فعلا ضرورتهای مجلس اینها نیستند؟

مردم جنگ تحمیلی و اقتصاد کوپنی و دوران سازندگی و حضور در مناسبتها و انتخاباتها شهادت و ترور شخصیتها و تحریمها و گرانی حاملهای انرژی ، کامل اجرا نشدن طرح هدفمندی یارانه ها و مبارزه با کرونا را تحمل کردند و تحمل می کنند و پای انقلاب خود گوش به فرمان ولی فقیه خود ایستاده اند
اما مردم تبعیض و رانت و اختلاس و حقوق نجومی را بر نمی تابند.

همه هم از مردم هزینه کردن انصاف نیست که هم در خانه بمانند هم اجاره ها را به مستاجران خود ببخشند هم ماسک نزنند جریمه بشوند ولی دولت از مطالبات خود نمی گذرد و با پیامکی هم که شده مطالبات خود را طلب می کند!

مردم در تنگنای شدید و به فرموده ی مقام معظم رهبری در جنگ تمام عیار اقتصادی هستند مجلس و دولت فکری به حال ارزاق مردم و معیشت مردم بکنند نه توصیه به دعا و نیایش ! چرا که اگر صرف دعا بود پیغمبر از همه مستجاب الدعوه تر بود و هیچ غزوه ای را تدارک نمی دید.

چه خوب بود که قبل از جریمه کردن مردمی که ماسک نزنند طرح توزیع ماسک رایگان توسط نمایندگان مطرح می شد جرا هستند کسانی که پول همین ماسک را هم ندارند! شاید باور آن برای بسیاری غیر قابل باور باشد
اما،

¤ آتش بگیر تا بدانی چه می کشم / احساس سوختن‌به تماشا نمی شود

✍️ خدامراد میرآبادی

انتهای پیام۱۰۰۱* https://jiroftman.ir/?p=3242

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − شانزده =