امام جمعه جیرفت: لازم است که مصداق زبیریان را در این عصر و زمان بشناسیم

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا سعادت فر امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نماز جمعه ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی گفت:

»اگر کسی مرتکب گناهی شد، توبه را فراموش نکند و در این خصوص حضرت عیسی سلام الله علیه فرمودند: اگر لباس‌تان آلوده شد، آن را با آب تطهیر کنید و اگر روح‌تان آلوده شد، آن را با توبه و استغفار پاک کنید.

»یکی از ویژگی‌های شیطان این است که انسان را به تأخیر در توبه تشویق می کند، لذا مومنین، باید قبل از مرگ برای توبه عجله کنند.

»یکی از عوامل ایجاد دولت اسلامی، داشتن روحیه امید به اصلاح مشکلات و رفع گرفتاری ها در جامعه است و داشتن روحیه یأس و ناامیدی، از موانع تشکیل دولت اسلامی است.

»در فرهنگ دینی و امر به معروف و نهی از منکر، محصول داشتن امید به حل مشکلات است.

»یکی از عوامل ترک امر به معروف و نهی از منکر، داشتن رضایت قلبی به ترک معروف و انجام منکر است.

»بعضی از انسان ها اهل انجام منکر نیستند ولی منکر را می‌پذیرند و قلباً رای‌شان به جریان ضد انقلاب است، اینها اهل امر به معروف نیستند چون دوست ندارند که معروف در جامعه اجرا بشود و قلبشان به عشق ضد ولایت می تپد.

»امام علی علیه السلام میفرمایند: کسانی که بعضی از منکرات را دوست دارند، مثل کسانی هستند که منکر را انجام می دهند. کسی که دوستدار منکر است ۲ گناه انجام داده، یکی به واسطه سکوت او که این منکر انجام شده است و گناه دومش آن است که قلباً منکر را دوست دارد.

»بعضی افراد اهل گناه نیستند و قلباً هم گناه را دوست ندارند ولی احساس می کنند که نمی توانند اصلاح انجام دهند، به این دلیل امر به معروف و نهی از منکر را ترک می‌کنند.

»حداقل فایده‌ی امر به معروف و نهی از منکر آن است که بنده وظیفه ام را انجام داده ام و دیگر اینکه محیط انجام منکر را ناامن کرده‌ام.

»قرآن کریم می فرمایند: گروهی، منکر را انجام می دهند و گروهی، نهی از منکر می کنند و گروه سومی هستند که نسبت به ناهیان از منکر اعتراض می کنند و دلیل کسانی که مخالف امر به معروف و نهی از منکر هستند این است که خودشان را در مسیر حق می‌دانند.

»یکی از دسیسه های دشمن در جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی همانا ناکارآمد نشان دادن نظام است که این‌ها از موانع تشکیل دولت اسلامی است و ناامیدی از اصلاح جامعه، از وسوسه های شیطان است.

»برخی از سهل اندیشان، راه نجات را در دست برداشتن از آرمان‌های انقلاب اسلامی معرفی می‌کنند که اینها بصیرت لازم را ندارند.

»در خانواده اگر طلاق اتفاق افتد، عرش الهی به لرزه خواهد افتاد و بعضی پدر و مادرها فرزندان را به طلاق تشویق می کنند درصورتی که باید آنها را به صبر و سازگاری توصیه کنید، برخی از بهشتیان زنانی هستند که پای اخلاق بد شوهر و فقر او صبر می‌کنند.

»»امام صادق علیه السلام می فرمایند: مفاسد اقتصادی سه اشکال در جامعه به وجود می آورد. اول؛ اخلاق مردم را بد و دچار آسیب می کند. دوم؛ امانت داری را در جامعه از بین می‌برد. سوم؛ انسانهای مومن را به ستوه می‌آورد.

»»متاسفانه بازار در کشور  رها است؛ در شهرستان جیرفت بیش از همه جا رها است.
تفاوت قیمت گاهی اوقات در برخی محصولات با مرکز استان به دو برابر می رسد آن هم در محصولاتی که خود این شهرستان تولید کننده است. این ها نابسامانی بازار است
یله و رها بودن بازار، عدم نظارت بر بازار واقعا یکی از مشکلات اساسی در کشور خصوصا شهرستان جیرفت است.
مردم از این قصه گله مند هستند

»»مسولین بشنوند و بفهمند و بدانند
که مردم شهرستان جیرفت شدیداً از وضعیت نابسامان بازار، از وضعیت عدم نظارت بر بازار به شدت دلخور، به شدت گله مند هستند و تقاضا دارند مسولین برخورد های عاجل و تصمیمات صحیحی را برای اصلاح بازار اتخاذ کنند.

»»یکی از مسائل مهم، توجه داشتن به عبرت‌های تاریخی است.

»»یکی از مشکلات دوران حکومت امام علی علیه السلام، شخص معاویه نیست بلکه تفکر معاویه است، کسی که ظاهر دینی دارد و در باطن دنبال هوا و هوس است و مشکل دیگر حکومت علی علیه السلام کارهای رسانه‌ای و تبلیغاتی گسترده‌ی معاویه بود.

»»عامل موفقیت معاویه جهل مردم و خواص بی بصیرت است برخی در تبعید همراه امام راحل بودند ولی بعد از انقلاب با انقلاب زاویه پیدا کردند.

»»اکنون شرایط حساسی داریم. اولین فتنه؛ فتنه سهم‌خواهی، فتنه رنگی، فتنه شتر موسرخ، فتنه طلحه و زبیرها است. کسانی که دلشان دنبال دنیا، پُست و پول بود و این‌ها سبک و مدل معاویه و اشرافی را می‌پسندند.

»»دومین فتنه، فتنه کسانی است که از امام علی علیه السلام پُست و مقام گرفتند ولی الگوی آنها معاویه بود و هنگامی که امیرالمومنین علی علیه السلام با آنها برخورد کرد، آنها دشمن علی (ع) شدند و امروز هم لازم است که مصداق زبیریان را در این عصر و زمان بشناسیم و بخشی از آنها، سران فتنه بودند.

»»فتنه بعدی کسانی بودند که اهل مذاکره بودند کسانی که از مذاکره و علی علیه السلام سهم نگرفتند و به دشمن علی علیه السلام تبدیل شدند.

»»فتنه‌های فوق از جنس افراد از نفس افتاده بود و فتنه دیگر فتنه خواص، مارقین و خوارج است. اینها دنبال پول، قدرت و ثروت نبودند بلکه دنبال عدالتخواهی در جامعه بودند و خودشان را انقلابی و امام علی علیه السلام را ناکارآمد می دانستند و در واقع اینها تکمیل‌کننده پازل دشمن هستند و اینها علی علیه السلام را شاخص انقلابی‌گری نمی‌دانستند ولی خودشان را شاخص انقلابی گری می‌دانستند اینها امام علی علیه السلام را کُشتند به نیّت قربة الی الله و در مقابل امام حسین علیه السلام در کربلا ایستادند به نیّت به بهشت رسیدن

»»بعضی می‌گویند که چرا حضرت آقا با استیضاح موافق نیستند و بدانید که فتنه اکبر، چرا گفتن در مقابل رهبری است و مَثَل امام، مَثَل کعبه است و ما باید حول کعبه بچرخیم.

»»ما به استیضاح فرد نیاز نداریم بلکه به استیضاح تفکر نیاز داریم.

»»سیزدهم آبان ماه، روز استکبارستیزی و انتخابات آمریکاست. روسای جمهور آمریکا، همگی به انقلاب اسلامی ایران خیانت کردند.

»»ان‌شاالله؛ در سال ۱۴۰۰ با روی کار آمدن دولت جوان انقلابی شاهد شکوفایی خواهیم بود.

»»دولت جوان انقلابی یعنی مدل مدیریت دوران دفاع مقدس.

»»توهین هایی که به پیامبر اسلام (ص) می شود در واقع نشان‌دهنده قدرت اسلام و به خاطر ضعف دشمنان است.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3281

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 8 =