فراگیری علوم دینی راهی برای مقابله با فرقه های ضاله

به گزارش سایت جیرفت من: حجت الاسلام مجتبی رادمنش گفت: با لطف و عنایت امام زمان (عج) که نه تنها صاحب اصلی ما طلاب و روحانیون بلکه تمام جامعه اسلامی و خصوصا شیعیان است، توفیق حاصل شد که در این لباس مدیریت حوزه علمیه امام باقر علیه السلام جیرفت را بر عهده داشته باشم.

مدیر حوزه علمیه امام باقر علیه السلام شهر جیرفت افزود: با توجه به این که شهرستان جیرفت در منطقه ای مستعد برای رشد مکتب ها و فرقه های ضاله ای همچون وهابیت قرار دارد بنابراین همواره این نیاز احساس می شود که جوانان این شهرستان به منظور مقابله با این نوع تفکرات و افکار پلید در این حوزه علمیه مشغول فراگیری علوم دینی شوند.

وی ادامه داد: شاید مقابله با تفکرات فرقه های ذاله به نوعی دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام محسوب شود زیرا همان طور که ما دوست داریم از مدافعان حرم اهل بیت علیهم السلام باشیم، فراگیری علوم دینی نیز می تواند یک نوع جهاد و دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام باشد.  

حجت الاسلام رادمنش بیان کرد: حوزه علمیه امام محمد باقر علیه السلام ویژگی های خاص خود را دارد این حوزه سال ۱۳۹۱ تاسیس شد و در این مدت الحمدالله توانسته طلاب مستعدی را پرورش دهد که با حضور در مساجد این شهرستان فعالیت های فرهنگی زیادی انجام دهند.

مدیر حوزه علمیه امام باقر علیهم السلام با بیان این مطلب که تعدادی از طلاب فارغ التحصیل این حوزه علمیه برای ادامه تحصیل به موسسات و مراکز تخصصی قم هجرت کرده اند، ابراز کرد: الحمدالله تحصیل در حوزه علمیه امام باقر علیه السلام زمینه ای را فراهم کرده است تا جوانانی که علاقه به انجام فعالیت های علمی، آموزشی و تبلیغی دارند بتوانند به این فعالیت ها بپردازند.

وی اضافه کرد: از آنجایی که تصور اشتباهی از حوزه های علمیه در ذهن بعضی از جوانان است که اگر برای تحصیل وارد حوزه علمیه شوند دیگر هیچ گونه فعالیتی نمی توانند انجام دهند اما الحمدالله با رویکرد عملی که این حوزه علمیه تاکنون داشته، این تصور غلط عوض شده است.

حجت الاسلام رادمنش با بیان این مطلب که با توجه به رشته های تحصیلی دانشگاهی طلابی که وارد این حوزه می شوند در جاهای مختلف از ظرفیت های آنها استفاده می شود، افزود: با توجه به رشته های تحصیلی دانشگاهی طلاب، از آنها در اماکن شهرستان استفاده می کنیم مثلا دوستی در رشته کامپیوتر تحصیل کرده و یا مدرک فنی و حرفه ای دارد یقینا با توجه به استعدادی که دارد، استفاده خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه امام باقر علیهم السلام خاطرنشان کرد: این حوزه علمیه دارای اساتید مجرب حوزوی است که حداقل بین ۷ تا ۸ سال سابقه تدریس دارند و کلاس های فقه اجتهادی پویایی، دوره های آموزشی پژوهشی، کلاس های زبان اسپانیایی و انگلیسی مرسوم در حوزه های علمیه، در حوزه علمیه امام باقر علیه السلام شهرستان جیرفت نیز آموزش داده می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به حسن نیت مرکز مدیریت حوزه علمیه کرمان نسبت به حوزه علمیه امام باقر علیه السلام جیرفت دارد، امسال نیز از داوطلبین ثبت نام به عمل می آید اما پذیرش ورودی های امسال نسبت به سال های گذشته متفاوت خواهد بود.

حجت الاسلام رادمنش ادامه داد: پذیرش حوزه علمیه امام باقر علیه السلام در سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ از ۲۰ اسفند سال جاری تا ۲۰ خرداد سال آینده خواهد بود و از بین مقاطع تحصیلی دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کار شناسی ارشد طلبه می پذیرد.

مدیر حوزه علمیه امام باقر علیه السلام بیان کرد: با توجه به شرایط سنی و نوع معافیت تحصیلی، دائم و پایان خدمت، حداقل و حداکثر سن داوطلبین از ۱۸ سال تا ۲۸ سال خواهد بود و افراد واجد شرایط باید حداقل تحصیلات دیپلم و حداکثر کارشناسی ارشد داشته باشند.

شایان ذکر است؛ داوطلبین با مراجعه به سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه به آدرس www.howzeh-qom.ir یا با مراجعه حضوری به آدرس جیرفت – خیابان یکطرفه (طالقانی) کوچه شماره ۱ اقدام به ثبت نام کنند و یا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09101381959 – 09135781038 تماس گیرند.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=334

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =