موارد مثبت کرونا برای مراقبت بیشتر مردم قطعا اطلاع رسانی می‌شود

به گزارش سایت جیرفت من: اصغر مکارم در حاشیه بازدید امام جمعه جیرفت از بخش‌های مختلف بیمارستان امام جیرفت گفت: اکنون با اپیدمی بیماری کرونا مواجه هستیم و طبیعی است که این بیماری در یک سطحی مردم را دچار زحمت و مشکل کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: مردم نسبت به سیستم بهداشت و درمان اعتماد کنند ، نه جامعه و نه ما از اعلام نکردن آمار نفع نمی بریم اگر مورد مثبتی باشد قطعا باید اعلام کنیم که مردم مراقبت بیشتری انجام دهند مثلا خانواده هایی که احیانا با بیمار درگیر بودند باید مورد مراقبت قرار گیرند از این نظر هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد ما موارد مثبت در جامعه اعلام نکنیم.

 وی با بیان این مطلب که در جنوب کرمان امکانات در حد وسیع و در توانایی دانشگاه فراهم است، خوشبختانه برای مقابله با این ویروس آماده ایم، افزود: در سطح هفت شهرستان جنوب کرمان و بیمارستان های جنوب در دو بیمارستان به ویژه بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج و امام خمینی جیرفت به هر حال خدمات ویژه تری را در نظر گرفتیم که اگر احیانا موارد مثبت شد، مقابله کنیم.

مکارم تصریح کرد: تاکنون حدود ۹۰ بیمار مشکوک به بیماری های تنفسی به شکل کلی در بخش بستری شدند و تحت نظر قرار گرفتند که ۱۲ نفر ترخیص شدند و تعدادی از مراجعات سرپایی بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خاطرنشان کرد: از ۴۹ مورد که تا این لحظه پزشکان ما براساس پروتکل ابلاغی کشور با رعایت شرایط انجام شده نمونه گیری کردند و خوشبختانه تا الان هیچ مورد مثبتی نداشتیم از این آمار ۴۶ مورد منفی و ۳ مورد هم اخیرا فرستادیم که امیدواریم این ۳ مورد نیز منفی باشد.

وی با بیان این مطلب که در هر حال در بیماری کرونا ویروس بیماری بالای ۸۰ درصد بدون علامت و ۲۰ درصد علامت دار است  که حدودا بین ۱ تا ۲ درصد ممکن است، منجر به مشکل و فوت شود، افزود: خطرات بیماری آنفولانزا به مراتب بیشتر است ولی ترس و وحشتی که از بیماری کرونا در جامعه ایجاد شده در مورد آنفلوآنزا دیده نمی شود متاسفانه عده ای چه آگاهانه و چه ناآگاهانه به این فضا و ترس می افزایند.

مکارم خاطرنشان کرد: مردم فقط باید از مبادی رسمی از سیستم بهداشت و درمان و حوزه سلامت کشور آمار را بخواهند و آن چه که در این شرایط می تواند بسیار کمک کند، رعایت بهداشت فردی می باشد که وظیفه اصلی همه است بنابراین در هنگام سرفه کردن مراقبت کنید و حتی الامکان در جاهایی که احتمال آلودگی زیاد است از ماسک استفاده کنید، دست ها را مرتب بشویند و اگر احیانا به مناطق آلوده سفر داشته اید حتما به شکل داوطلبانه به مراکز بهداشتی مراجعه کنید تا با بررسی های دقیق در صورت ابتلا، با توجه به سرایت بالای این بیماری موجب انتشار آن نشوید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان این مطلب که خوشبختانه تا این لحظه مشکلی نداشته ایم اما این آمادگی را داریم که اگر اتفاقی بیافتد اقدامات لازم انجام شود، تصریح کرد: این وضعیت گذراست اما آن عده ای که بر طبل بی انصافی می کوبند بدانند بعد از امروز فردایی نیز هست بنابراین باید هوای یکدیگر را داشته باشیم مراقبت کنیم ان شاءالله این اتفاق با کمترین ضایعه از کشور رفع شود.

انتهای پیام۱۰۰۱*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 13 =