نقض دموکراسی در آمریکا

به گزارش سایت جیرفت من: دموکراسی در آمریکا توسط مدعیان دموکراسی نقض شده است که رای مردم را بخاطر خوف از انتخاب مورد نظر مردم، بصورت الکترال کالج در آورده اند.

این نقض آشکار هرچند موجبات نارضایتی مردم را فراهم ساخته است ولی اصلاح آن بجز تغییر قانون اساسی مقدور نمیباشد زیرا همه منافع احزاب در الکترال کالج میباشد. و احتمال تغییر قانون اساسی صفر است.

بطوریکه در انتخابات 2016 خانم کلینتون 3 میلیون رای از دونالد ترامپ بیشتر آورده بود که ترامپ پیروز شد این امر ناشی از بی توجهی به رای مردم میباشد. چنانچه به احتمال قوی بایدن هم 6 میلیون رای از ترامپ بیشتر بیاورد ولی باز ترامپ پیروز انتخابات شود.

با چنین وضعیتی مناظرات دو نامزد بجز ایجاد تشنج و جنگ داخلی چیزی به
اذهان عمومی متبادر نمیسازد. زیرا ترامپ به تنهایی یک بحران است.

در صورت پیروزی بایدن و عدم انتقال مسالمت آمیز کاخ سفید از طرف ترامپ باز موضوع به دادگاه عالی خواهد کشید اگر دادگاه عالی که بیشتر جانبدار جمهوریخواهان هستند به نفع ترامپ رای دهد مجددا کبریت توسط ترامپ بداخل مردم آمریکا انداخته میشود.

انتخابات مجلس سنا و مجلس نمایندگان نیز همزمان با انتخابات ریاست جمهوری اتفاق افتاده است که ظاهرا دمکراتها در آن پیروز شده اند. باز این پیروزی نیز قابل تحمل جمهوریخواهان نخواهد بود.

علی ایحال با این اوضاع درگیریهای داخلی بسیار محتمل است. در صورت ادامه جنگ داخلی، موجبات تغییر قانون اساسی به نفع مردم فراهم خواهد شد.

بزرگترین بازندهء این انتخابات نظر سنجی مطبوعات آمریکا بودند که کاملا با واقعیات موضوع انحراف محوری داشتند.

بقلم: ابراهیم صدوقی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3416

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + پانزده =