انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا/ یادداشت روز

به گزارش سایت جیرفت من: قطار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰، به ایستگاه پایانی خود نزدیک می‌شود و بیراه نیست اگر آن‌را یکی از پرحاشیه‌ترین رویدادهای تاریخ سیاسی آمریکا بدانیم.

اما آن‌چه در این میان جالب توجه است، توجه ویژه کاربران ایرانی رسانه‌های اجتماعی به این رویداد و تبادل‌نظر در این‌باره و پیش‌بینی نتایج آن است که می‌توان آن را ناشی از انگاره‌سازی رسانه‌ها و به‌خصوص تلاش کاذب دولتی‌ها و جریان اصلاحات در مهم جلوه دادن نتایج این انتخابات در زندگی ایرانیان دانست.

براساس تحلیل لایف‌وب، بسیاری از کاربران برخلاف امیدی که جریان موسوم به غرب‌گرا در کشور به پیروزی بایدنِ دموکرات دارند، معتقدند پیروز احتمالی انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا، ترامپِ جمهوری‌خواه است.
در این داده‌کاوی، بیش از ۷۱٪ کاربران ایرانی توییتر و بیش از ۶۵٪ ایرانی‌های اینستاگرام، ترامپ را پیروز احتمالی این انتخابات می‌دانند..

حالا سؤال اینجاست که چرا پیش از این، دولت و اصلاح‌طلبان، ترامپ را اینقدر قوی، مؤثر و مؤفق به جامعه ایرانی معرفی کردند که علی‌رغم تمایل واضح این جریان به پیروزی جو بایدن، باز جامعه ایرانی ترامپ را پیروز می‌داند؟!

بقلم: آسید پویان حسین پور

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3454

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 9 =