۴ هڪتار از اراضی ملی شهرستان جیرفت از یَد متصرفین خارج شد

به گزارش سایت جیرفت من: سرهنگ امیرافضلی فرماندهی یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان اظهار داشت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال بیش از ۴ هڪتار از اراضی ملی روستای ابوذریه شهرستان جیرفت ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد.

وی افزود: با حڪم دستگاه قضایی شهرستان جیرفت، ماموران یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان با همڪاری پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و نیروی انتظامی این شهرستان، این اراضی ملی را از ید متصرفین خارج و به دولت باز گرداندند.

فرماندهی یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد: هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد 690 تا 693 قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با “شماره 1504 ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان” گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و … اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=357

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − دوازده =