برگزاری جلسه هم‌اندیشی در راستای اجرای برنامه‌های هفته منابع طبیعی

به گزارش سایت جیرفت من: مهندس مشایخی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جیرفت با عطاپور وزیری فرماندار این شهرستان در راستای هر چه باشڪوه‌تر برگزار شدن “هفته منابع طبیعی و روز ملی درختڪاری”، دیدار و گفتگو ڪرد.

در این دیدار عطاپور وزیری ضمن اشاره به اینڪه بدون تردید منابع طبیعی همواره به منزله زیربنای توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش اساسی داشته و باید بیش از پیش قدر و منزلت آن مورد توجه قرار گیرد، گفت؛ روز درختڪاری و هفته منابع طبیعی، تلنگری است تا بدانیم فرزندان ما و آیندگان، برای ادامه حیات، وابسته به رفتار امروز ما در مقابل حفظ منابع طبیعی هستند.

وی همچنین افزود؛ هفته منابع طبیعی و روز درختڪاری فرصتی است تا این سنت حسنه را ڪه از نیاڪان ما برجای مانده است به فرزندان خود آموزش دهیم و به رسم میراث داری و امانت داری، در ڪاشتن حداقل یڪ اصله نهال در راستای حفظ و توسعه منابع طبیعی و گسترش زندگی بر این ڪره خاڪی موثر باشیم.

عطاپور وزیری ادامه داد؛ بی شڪ حفظ منابع طبیعی بعنوان جهادی عظیم در راستای توسعه پایدار و توجه به نسل فعلی و آتی ڪشور بشمار می‌آید و منابع طبیعی در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه نقش مهمی داشته و باید بیش از پیش مورد توجه سیاست گذاران و برنامه ریزان قرار گیرد.

وی در پایان عنوان ڪرد؛ امسال نیز همگام با سراسر ڪشور در راستای تحقق امر حفاظت از منابع طبیعی و ترویج فرهنگ درختڪاری همه با هم با شعار “نهالڪاری همگانی، برای ایرانی سرسبز” در این هفته، همراه می‌شویم.

ایمان مشایخی نیز ضمن تبریڪ هفته منابع طبیعی به دوست داران و حامیان طبیعت گفت؛ امید است مشارڪت بیش از پیش شهروندان فهیم را در ڪاشت درخت و توسعه فضای سبز در سطح این شهر شاهد باشیم و با این اقدام ارزشمند ملی، آینده درخشان و روشنی را برای نسل های آتی به یادگار هدیه نماییم و دنیایی شاد، منابع طبیعی سرشار، محیط زیستی سبز و آسمانی آبی برای همه مردم جهان محقق شود.

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 4 =