مسلم مروجی‌فرد: از عدم خروج و خام فروشی ماده معدنی مس در جنوب کرمان خبر داد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در حاشیه بازدید از معدن مس کرور گفت: خام فروشی ماده معدنی مس در جنوب کرمان وجود ندارد.

به گزارش سایت جیرفت من: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان به همراه نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضا شورای اداری و شورای تأمین شهرستان عنبرآباد از معدن مس کرور واقع در منطقه جبالبارز جنوبی شهرستان عنبرآباد بازدید کرد.

مهندس مروجی فرد در حاشیه این بازدید گفت: این معدن که پروانه بهره برداری ماده معدنی مس را از این سازمان دریافت کرده، یکی از منابع بسیار خوب معدنی در جنوب کرمان است که نوید بخش آینده خوبی در حوزه های اشتغالزایی و سرمایه گذاری در منطقه می باشد.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته استخراج ماده معدنی و احداث کارخانه فرآوری این معدن برای انتخاب سرمایه گذار، حدود یک ماه قبل به مناقصه گذاشته شده که طی هفته های آینده با مشخص شدن سرمایه گذار، یکی از بزرگترین اتفاقات مثبت در حوزه سرمایه گذاری در جنوب کرمان رخ خواهد داد.

مهندس مسلم مروجی فرد تاکید کرد: معدن مس کرور با ذخیره قطعی 21 میلیون تن و ذخیره احتمالی 158 میلیون تن، مجوز استخراج سالیانه بیش از 1 میلیون تن مس را دارد که هم اکنون برای 200 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده و سرمایه ای بیش از 1530 میلیارد ریال در این معدن هزینه شده است.

وی ادامه داد: تاکنون 40 گمانه جمعا به متراژ 21 هزار متر در این معدن حفاری شده که همچنان ادامه دارد.

وی همچنین تصریح کرد: در کنار این معدن، کارخانه فرآوری آن نیز با ظرفیت تولید 100 هزار تن کنسانتره مس و توانایی ایجاد اشتغال برای 1200 نفر به صورت مستقیم، احداث خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تأکید داد: مفتخریم اعلام کنیم که با تلاش های این سازمان طی چند سال اخیر و جذب سرمایه گذار برای احداث کارخانه های فرآوری مواد معدنی، اکنون حتی ذره ای از ماده معدنی مس از منطقه خارج نشده و تمامی آن توسط کارخانه های احداثی در جنوب کرمان فرآوری می شود.

مهندس مروجی فرد افزود: علاوه بر کارخانه مس کرور، طی این سالیان 7 مجوز احداث کارخانه فرآوری مس با سرمایه گذاری بالغ بر 6800 میلیارد ریال و توانایی ایجاد اشتغال برای 1165 نفر به صورت مستقیم، در جنوب کرمان صادر شده که هم اکنون کارخانه امید سبزواران در شهرک صنعتی شماره 2 جیرفت در حال فعالیت می باشد.

وی همچنین گفت: 3 کارخانه دیگر با پیشرفت فیزیکی بالای 95 درصد در شرف راه اندازی، 2 کارخانه هم با پیشرفت فیزیکی 85 درصد تا پایان سال تکمیل شده و بهره برداری خواهند شد و 1 کارخانه هم با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در حال تکمیل می باشد.

منبع: روابط عمومی سازمان

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3799

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 16 =