مجلس یازدهم و اعتمادزدایی از کارآیی تفکر انقلابی برای حل مشکلات کشور

به گزارش سایت جیرفت من: یک سال و نیم قبل درگیری‌مان در این منطقه با برخی اصولگرایان این بود که آنان می‌گفتند یک اصولگرا برود مجلس، حالا کله‌پاچه باشد و هیچ کاری هم نکند، همین که یک اصلاح‌طلب به مجلس راه نیابد که در مقابل ولایت بایستد، برای ما اولی است!

هر چه می‌گفتیم در نظر خود آقا تقسیم‌بندی اصولگرا و اصلاح‌طلب معنا ندارد و آقا از «انتخاب اصلح» می‌گویند و برای اصلح بودن هم ملاک و شاخصه‌هایی تعیین کرده‌اند، در گوش‌‌شان نمی‌رفت؛

هر چه از فرامین ولایت برای آنان شاهد مثال می‌آوردیم که آقا اینجا گفته‌اند: «انتخاب اصلح یک تکلیف الهى است؛ تفاضل و لو کم باشد، در این قضیه بسیار است. باید بگردید، بین خودتان و خدا حجّت پیدا کنید.»

و آنجا گفته‌اند: «مهم این است که شما در بین این افراد صالح، بگردید و صالح‏ترین را پیدا کنید. اینجا جائى نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفاء کنیم؛ دنبال حداکثر باشید؛ بهترین را انتخاب کنید.» و…

پنبه در گوش‌های خود گذاشته بودند که نشنوند و اگر هم می‌شنیدند با زبان بی‌زبانی می‌گفتند بچه‌‌جان تو چه می‌دونی از سیاست! ما چهل ساله که تو این راه موهایمان را سفید کردیم؛ حالا توی الف بچه میخوای به ما مشق سیاست کنی!

فرمی تهیه کرده‌ بودیم از فرامین امام و رهبری راجع به ملاک‌های کاندیدای اصلح، جلوی تک تک شان می‌گذاشتیم و التماس شان می‌کردیم که این دوره‌ی مجلس اگر یک نماینده تراز انقلابی ما به مجلس نفرستیم و یک مجلس اصولگرایی تشکیل بشه اما کارآمد و اهل جرأت و اقدام و کار کارشناسی نباشد، مردم اندک اعتماد باقی‌‌مانده‌ی خودشان به نظام اسلامی را از دست خواهند داد و ایده‌ی دولت جوان حزب‌اللهی که حضرت آقا برای حل مشکلات کشور مطرح کرده‌اند روی هواست اما نشنیدند و نشنیدند.

گذشت و گذشت تا اینکه مجلسی روی کار آمد که بیش از ۹۳ درصد آن اصولگرا بودند، اسمش را هم گذاشتند «مجلس انقلابی». در اقدامی نادرست، عده‌ای پادوی رسانه‌ای آنان هم روزهای اول انتظارات بیش از حدی در مردم نسبت به این مجلس ایجاد کردند که بیاید چنین و چنان می‌کند، دولت پیر و خسته را وادار به کار می‌کند، و… .

الان بیش از هفت ماه از تشکیل آن مجلس گذشته است و نمایندگان آن در این مدت یک طرح اولویت دار که باری از مشکلات مردم بکاهد تصویب نکرده اند، طرح شفافیت آرای نمایندگان که مهم‌ترین شعار این مجلس بود هنوز در اندر خم کمیسیون‌های مجلس جهت بررسی باقی مانده است و… .

در حاشیه آفرینی هم که این مجلس الی ماشاءالله هر چند هفته یک حاشیه، که در یک مورد اخیر تذکر شدید رهبری را هم در پی داشته است، و آخرین حاشیه هم اقدام یک نماینده از استان کرمان که به نام سرباز ولایت(!) دست به اعتصاب غذا در مجلس زده است. این اقدام دور از عقلانیت و بهتر بگویم این شوآف بازی را نه در راستای دفاع از حقوق مردم، بلکه رسماً اذعان به ناکارآمدی و بیخود بودن قوه‌ی قانونگذاری در این کشور می‌دانم که روزی قرار بود در رأس امور باشد.

آقای نماینده‌ی عصاره فضائل ملت، جنابعالی آمده بودی که با قانونگذاری و ریل‌گذاری برای دولت و نظارت بر اجرای قانون، از مشکلات مردم این کشور کم کنی، نه اینکه مشکلی بر مشکلات آنان اضافه کنی.

بگذارید با صراحت بگویم ضربه‌ای که این مجلس با مصادره‌ی‌ تام واژه‌ی “انقلابی” به اعتماد این مردم به کارآمدی تفکر انقلابی زد، مجالس دیگر نزدند؛ تهی کردن از معنای واژه‌ی انقلابی را امروز در هر جمع کوچه و بازاری هم می‌توانید بشنوید که تا صحبت از دولت آینده انقلابی و حزب‌اللهی می‌شود جوابی که فوری می‌شنوی این است که مجلس انقلابی اش چه غلطی کرد که دولت انقلابی اش بخواهد بکند؟!

مردمی که از اعتدال‌‌گرایان و اصلاح‌طلبان برای نجات کشور قطع امید کرده و کورسوی امیدی در وجود آنان نسبت به تفکر انقلابی و روی کارآمدن دولتی جوان حزب‌اللهی برای حل مشکلات‌‌شان بود که آن‌هم با این عملکرد مجلس می‌رود که به قطع امید مطلق آنان ختم شود؛ چنانچه مجلسیان از انفعال بیرون نیامده و در این چند ماه باقی‌مانده تا انتخابات ۱۴۰۰ چند اقدام نقطه زن اساسی که باری از مشکلات معیشت مردم کم کند در مجلس به تصویب نرسانده و دولت را ملزم به اجرای آن نکنند.

پ.ن۱: ممکن است گفته شود حضرت آقا درباره این مجلس عنوان «انقلابی» به کار بردند، اولا حضرت آقا این واژه را تعمیم به این مجلس ندادند و فرمودند از قوی‌ترین و انقلابی‌‌ترین مجالس…؛ که این با تام دانستن واژه‌ی انقلابی درباره این مجلس فرق می‌کند و دوم درباره مجلس هفتم هم آقا تعاریفی حتی بیشتر از این هم داشته‌اند.

پ.ن۲: از ۲۸۷ نماینده کنونی مجلس در خوشبینانه‌ترین حالت کمتر از یک سوم آنان (بین ۸۰ تا ۹۰ نفر آنان) را نماینده‌ی تراز انقلابی که در تعریف جوان و حزب‌اللهی بگنجند میدانم و نه بیشتر.

✍️نواب کمالی

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3878

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =