بازدید سرزده رئیس اداره حفاظت محیط زیست از وضعیت زیست محیطی بیمارستان‌ها و مراکز درمان جیرفت

رئیس و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست جیرفت، به طور سرزده از وضعیت مدیریت پسماندهای پزشکی و تصفیه خانه های فاضلاب و محل امحا زباله بیمارستانها و مراکز درمانی جیرفت بازدید کردند.

به گزارش سایت جیرفت من: مطهره قریشی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست، در حاشیه بازدید سرزده از بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهرستان اظهار داشت: طبق ماده 7 قانون مدیریت پسماند و همچنین ضوابط و روش های مدیریت اجرایی پسماندهای پزشکی و وابسته، مدیریت صحیح و اصولی پسماندهای پزشکی از قبیل تفکیک صحیح پسماندهای عادی از عفونی، بی خطرسازی پسماندهای عفونی، پسماندهای تیز و برنده، امحاء پسماندهای شیمیایی، دارویی و پاتولوژیک از جمله مواردی است که باید در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به دقت رعایت شده و بر عهده تولید کننده می باشد.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و خطر انتقال عوامل بیماری‌زا در شرایط پیش آمده کنونی در بحران اپیدمیک ویروس کووید 19، نظارت و کنترل مدیریت این دسته از پسماندها باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

مهندس قریشی بیان کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی این اداره و کارگروه مدیریت پسماند جیرفت اقدامات خوب و مؤثری نیز در زمینه اجرای سیستم تصفیه فاضلاب های بیمارستانی صورت گرفته و در دستور کار می باشد.

وی تاکید کرد: پایش و نظارت بر عملکرد صحیح بی خطرسازی پسماندهای پزشکی توسط آزمایشگاه های معتمد محیط زیست به صورت مستمر در حال انجام می باشد و در شرایط حاد اپیدمیک کنونی، تواتر پایش از سه ماه یکبار توسط آزمایشگاه های معتمد به یکماه تغییر کرده است و از سوی کارشناسان این اداره به صورت سرزده راستی آزمایی انجام می گیرد.

وی در پایان متذکر شدند جهت حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهروندان با متخلفان بر طبق قوانین موضوعه برخورد جدی صورت می گیرد.

منبع: روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست جیرفت

انتهای پیام۱۰۰۱* http://jiroftman.ir/?p=3881

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + دو =